איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חיצוניים
 איטום קיר חיצוני

איטום קירות חיצוניים הוא שיפוץ חיצוני של כל מעטפת הבניין על כל קומותיו. עם השנים נוצרים סדקים בכמה מיקומים לאורך הגג עקב התזוזות של הבניין ושל הבטון והברזל המצויים בתוכו.

הסדקים הנראים ברחבי הקירות הם בגדלים שונים, חלקם דקים ומקצתם גדולים ועמוקים. הם מצויים בנקודות שונות גדלים שונים בקירות החיצוניים של הבניין החשוף לרוחות, גשמים וטמפרטורות נמוכות.

איטום קירות חיצוניים – עבודה מקצועית

רק אנשי מקצוע מיומנים העוסקים בתחום האיטום על רבדיו השונים מודעים לאופן איטום קיר חיצוני של בניין באופן המושלם ולכן הם מבצעים עבודת איטום קירות חיצוניים יסודית ומצוינת המחזיקה לאורך שנים. לעומת זאת אנשים שאין להם מספיק ניסיון עדיף שיעברו השתלמויות מקצועיות בשטח ורק לאחר מכן יפעלו באופן עצמאי.

הם אלו שביצעו פעולות אטימה במקומות שונים ולכן יוכלו להחליט מהו החומר המתאים גם כאן.

איטום קיר חיצוני של בניין

בשנים האחרונות רוב פעולות האיטום מתבצעות על ידי אנשי מקצוע מובילים שיש להם הסמכה לבצע פעילות בגובה רב. הם קושרים את עצמם באמצעות חבלי גלישה מנקודת הקיבוע על הגג, יורדים כלפי מטה ומתעכבים בכל נקודה שיש בה סדק כדי לטפל בה. זוהי גישה הרבה יותר נכונה ומעשית והיא עדיפה על הצבת פיגומים שעלולים ליפול עקב מזג האוויר ולגרום לאסונות.

העובדים מטפלים בכל קומה לרוחבה ולאחר מכן יורדים לקומה הבאה וכך עובדים בצורת שתי וערב לאורכו ולרוחבו של הבניין עד סיום הפרויקט. העובדים אוטמים כל סדק רחב או גדול לעומקו באמצעות חומר פוליאוריתני גמיש ודואגים שהחומר יתפשט בתוך מרחב הסדק כך שלא תהיה תזוזה נוספת והסדק לא ייפתח שוב. את הסדקים הדקים יותר אוטמים באמצעות כמות נכבדה של חומר אקרילי בטיב מעולה. מעל שכבות האיטום צובעים את כל שטחו של הבניין בצבע גמיש, בשליכט אקרילי או בחומר מינרלי גמיש על פי החלטת מנהל המיזם לגבי החומר שלהערכתו יעניק את האיטום הנכון ביותר.

על גבי קירות חיצוניים רבים הודבקו בהליך הקמת הבניין אריחים שונים כמו אריחי קרמיקה או פסיפס. עם הזמן רואים שחלק מהאריחים כבר אינם מחוזקים כראוי, הם רופפים ועלולים ליפול במשבי רוח חזקים על עוברים ושבים. לכן המגמה היא להוציא אותם ממקומם ולהדביק אותם שוב באמצעות חומר ייעודי המסוגל לעמוד מול פגעי מזג האוויר. קירות שבנויים משיש או מאבן יאטמו באמצעות חומר איטום פוליאוריתני שקוף.

המטרה היא ליצור בידוד אופטימלי ואיטום הקירות החיצוניים שבוצע בהם הליך של איטום יסודי כך שהם יגנו על הקירות הפנימיים ויאפשרו חיים הרבה יותר חמימים ונעימים לדיירי הדירה. כשאין סדקים הפער של רמת הטמפרטורות בין הקיר החיצוני לקיר הפנימי יקטן, דבר שיאפשר שינוי מהותי בחיים בדירה.

איטום קיר חיצוני

איטום אביזרים נלווים

במהלך זה אוטמים גם אביזרים נלווים כמו חלונות, דלתות, מעקה במרפסת, מעקה בצדי המדרגות ועוד. בודקים את המרזבים לכל אורכם, מוודאים שהם נקיים לחלוטין ושהם בעלי יכולת לקלוט את כל כמויות הגשם ולהזרימם למטה ללא מעצורים כמו אבנים עלים או פסולת שנתקעת בתוך המרזבים בימי החורף ומונעת מהמים לרדת למטה כדי שלא תהיה הצטברות של שלוליות על הגג.

חוץ מאיטום קיר חיצוני של בניין, קראו גם עוד על:

איטום גגות

זיפות גגות

איטום גגות ביריעות ביטומניות

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

נזילה יכולה להתרחש בחלקים שונים של המבנה.  היא יכולה לחלחל מהקרקע אל קירות המרתף ואך הרצפה, או להגיע מהגג ולהיכנס דרך התקרה.  היא יכולה לחדור

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

Call Now Button