איטום גגות מרוצפים

איטום גגות מרוצפים

איטום גגות מרוצפים

כאשר יש לבצע איטום גגות מרוצפים מבצעים בשלב הראשון פעילות של איטום שאינה כוללת את הרמת האריחים כדי לחסוך בעלויות. אם לאחר תקופת מה יסתבר שפעולה זו לא תצליח, לא תהיה ברירה אלא לבצע איטום חוזר לאחר הרמת כל המרצפות. אם מדובר בגג רחב ידיים הרי שמדובר בשטח גדול ובהתאם לכך ישתנו גם העלויות ולכן מבצעים כל שניתן כדי לא להגיע לעלויות כה גבוהות.

איטום גגות מרוצפים

פעולת האיטום על הגג היא אקוטית כדי למנוע מעבר של מים לדירות הממוקמות בקומה העליונה או כדי לעצור חלחול מים הקורה מהגג כלפי מטה עקב האיטום הלקוי. בעיית האיטום יוצרת גם שלוליות מים ההופכות לביצה ובה גדלים מיקרואורגניזמים היוצרים זיהום סביבתי בכל הסביבה ויש לחסל זאת לאלתר.

אנשי מקצוע מיומנים העוסקים בתחום איטום הגגות לאורך ישנים יבצעו את הפעילות לפי השלבים הנחוצים, איתור מקור הנזילה טיפול בשלוליות, ייבוש כל שמטח הגג ואיטום מאסיבי של כל המקומות בעלי הליקויים.

אם היה חלחול של מים לדירות הסמוכות, יבוצע גם הליך של השמדת העובש והפטריות שהצטברו על התקרה, הקירות והצנרת. מדובר בהליך חשוב מאד לאור המסוכנות הרבה שהימצאותו של העובש במקום שבו אנשים גרים כיוון שהם נושמים את הרעלן ובכך מסכנים את בריאותם במיוחד אם מדובר בקשישים ובפעוטים.

על הקירות והמקומות הנוספים שהתגלה עובש מורחים חומרי איטום וחומרי טיהור נגד המיקרואורגניזמים כדי שהעובש לא יחזור שוב למיקומים הללו.

שיטת האיטום על הגג המרוצף

האופציה המומלצת היא טיפול במקור הנזילה תוך ביצוע איטום צמנטי או אפוקסי על פי נראותו של המקום, לאחר מכן איטום באמצעות רובה אפוקסית בין האריחים ללא הוצאתם ממקומם.

מעל השכבה האפוקסית מניחים באופן מסודר יריעות ביטומניות, מלחימים אותן זו לזו באמצעות השוליים הרחבים כך שלא תהיה הפרדה ושהאיטום יהיה איתן ומושלם ויוכל לשרוד זמן ארוך. ביצוע איטום באמצעות יריעות ביטומניות היא השיטה האפקטיבית ביותר בשנים האחרונות לאיטום לאור החומרים יוצאי הדופן אשר מהם מייצרים את היריעות הללו. אפשר מעל היריעות הללו לפרוס דשא סינתטי לרווחתם של הדיירים.

פירוק הגג המרוצף

אם לאחר פרק זמן מסוים מסתבר שהאיטום לא עזר, אין ברירה אלא לבצע עבודה יסודית הכוללת את פירוקם של כל האריחים, פינוי התשתיות הרטובות כמו חול, שומשום ובטון. ייבוש מאסיבי של כל השטח ואיטום נקודתי במקומות הבעייתיים. לאחר מכן מכינים תשתיות מחומרי גלם חדשים כמו חול שומשום ובטון, מבצעים אטימה מאסיבית ולאחר מכן במידת הצורך מתקינים את הצנרת הרלוונטית. לאחר שכל הבסיסי נעשה, מדביקים אריחים חדשים על כל התשתיות.

בנוסף לכך יבוצע במסגרת הטיפול באיטום הגג גם טיפול יסודי במרזבים כך שהם יוכלו להוביל בקלות את מלוא כמות המים מהגג כלפי מטה ללא עצירות עקב עלים אבנים או פסולת הקיימים לאורכו של המרזב. אם חלק מהיחידות של המרזב אינן תקינות, יש להחליף אותן בזמן ולפני עונת הגשמים.

בתום התהליך תבוצע הצפה יזומה כחלק מהביקורת על הפרויקט כדי לוודא שכל הנקודות הבעייתיות נאטמו באופן מושלם והחומרים יהיו אפקטיביים לאורך זמן.

ניווט מהיר:

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

נזילה יכולה להתרחש בחלקים שונים של המבנה.  היא יכולה לחלחל מהקרקע אל קירות המרתף ואך הרצפה, או להגיע מהגג ולהיכנס דרך התקרה.  היא יכולה לחדור

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

Call Now Button