הכן מרזבך לחורף הבא – תיקון דליפות במרזב

להכין את המרזב לחורף הבא – תיקון דליפות במרזב

הכן מרזבך לחורף הבא - תיקון דליפות במרזב

אנו נמצאים בימים חמים בצורה קיצונית, בזמנים אלו החורף נראה רחוק מאוד מאיתנו, אך דווקא עכשיו, בתקופה החמה, כדאי לחשוב קדימה ולבצע תיקונים שונים במבנה של הבית ובמרזבים, זאת במידה שכמובן ישנה בעיה. 

מרזבים דולפים עלולים להזיק לכל הדיירים ובמידה שמבחינים ברטיבות בקירות ובתקרות, יש לבדוק האם הסיבה לרטיבות היא דליפה מהמרזב.

מרזב שאינו תקין עלול לגרום להצפת מים, כאשר רטיבות במבנה גורמת להחלשותו, לפגיעה בבריאות של הדיירים ולפגיעה במראה של הבית, על כן, חשוב מאוד לתקן את המרזב בהקדם ולמנוע מהנזקים להחריף.

סוגים של מרזבים – מרזבים פנימיים ומרזבים חיצוניים

ישנם מרזבים חיצוניים ומרזבים פנימיים. המרזבים החיצוניים נמצאים מחוץ למבנה ולאורכו של המבנה והמרזבים הפנימיים נמצאים בחלק הפנימי של המבנה וליד עמודי התמך. 

אם משווים בין רמת המורכבות של תיקון שני סוגי המרזבים, נראה שקל יותר לתקן מרזבים חיצוניים, הסיבה לכך היא שהצנרת לא נמצאת בתוך יציקה של בטון.

מהם הגורמים שעשויים להוביל לדליפות מים ממרזבים?

ישנן מגוון סיבות שיכולות לגרום לדליפות ממרזבים. דליפה ממרזבים יכולה להיות למשל תוצאה של חדירת אלמנטים במהלך שיפוץ המבנה או בנייתו. 

כמו כן, יכולה הדליפה להיות תוצאה של סתימה במרזב. במידה שהצטברו ברזלים במהלך הבניה או עלים, הם עלולים להיכנס לתוך המרזב במהלך שלב יציקת הבטון. 

גם תוכניות בנייה לא תקינות יכולות לגרום לשינויים בגג או לשיפועים לא תקינים במרזב – אלו יגרמו לניקוז לקוי. בין הגורמים הנוספים שעלולים לגרום לדליפות מים ממרזבים ניתן לציין לכלוך, חלודה ושחיקה.

כיצד ניתן לתקן מרזבים?

איתור נזילות מהמרזב יכול להתבצע באמצעות החדרת מצלמה לתוך המרזב. באמצעות המצלמה ניתן לגלות האם הסיבה לנזילה היא סתימה או דליפה. 

במהלך הבדיקה מוריד בעל המקצוע את המצלמה לאורכו של המרזב, כך ניתן לגלות פגמים שמעידים על מקור הבעיה.

במידה שישנו חשד לכך שמקור הבעיה הוא סתימה, אפשר לבצע הצפת מרזב, בעזרת פעולה זו ניתן לגלות דליפות במים. השיטה מתאימה מאוד במקרים בהם מדובר על מרזבים חיצוניים. 

כפי שצוין – קל יותר לתקן מרזבים חיצוניים מאשר מרזבים פנימיים, לכן, בעלי מקצוע מסוימים מייצרים מרזב חיצוני שמהווה תחליף למרזב פנימי תקול.

"א.א. אדיב בע"מ" – מטפלים במרזב במהלך קיץ ורגועים במהלך החורף

במידה שאתם חושדים שהמרזב של מבנה ביתכם תקול, חשוב שתתנו לבעל מקצוע לבדוק את המרזב ולטפל בבעיה. 

במידה שתפנו אל החברה שלנו – "א.א. אדיב בע"מ", נוכל להגיע אליכם, לבדוק מהו מקור הבעיה ולפתור אותה בצורה הטובה ביותר, כך שתוכלו להיות רגועים בכל הנוגע לנושא. 

אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות הטלפון, על ידי שליחת מייל או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

נזילה יכולה להתרחש בחלקים שונים של המבנה.  היא יכולה לחלחל מהקרקע אל קירות המרתף ואך הרצפה, או להגיע מהגג ולהיכנס דרך התקרה.  היא יכולה לחדור

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

Call Now Button