תיקון מרזבים

תיקון מרזבים הם נושא חשוב מאד כחלק מהשמירה על גג אטום ובמיוחד בימי החורף ולכן יש להקפיד שיהיו תקינים לאורך כל עונת החורף במיוחד.

נחיצותם של המרזבים

תפקידם של המרזבים הוא לקלוט את כל מי הגשם כך שיזרמו מהגג כלפי מטה ויישפכו בקומת הקרקע.

המטרה היא שלא יישארו מים עומדים על הגג כיוון שיש לכך השלכות ארוכות טווח, כמו חלחול מים לדירות הממוקמות בקומות העליונות, יצירת שלוליות מים או ביצות על גג הבניין, דבר שקולט מהר מאד חיידקים. בשני המקרים הסכנה היא שהמים המלוכלכים יחדרו לדירות ויגרמו לעובש ולפטריות שאינם בריאים עבור הציבור.

לכן, קיימת חשיבות רבה לפעילות תקינה של המרזבים כך שהם יצליחו לקלוט את כל כמות המים גם אם מדובר בגשמים סוערים היוצרים כמויות גדולות מאד של מים.

תיקון מרזבים
תיקון מרזבים

בדיקת פעילותם של המרזבים לקראת החורף

לקראת החורף חשוב מאד לעלות על הגג לשפוך מים לתוך המרזב מלמעלה עד למטה כדי לראות אם קיימים לאורכו גורמים הסותמים את מעבר המים כמו עלים, אבנים, ענפים וחפצים אחרים. המרזבים בנויים מכמה מקטעים בהתאם לגובהו של הבניין. כשמבינים שיש חסימות יש לפתוח את המקטעים הרלוונטיים ולשלוף את הפסולת עד שכל קו המרזב יהיה פתוח ומים יוכלו לזרום באופן מהיר מהנקודה העליונה לנקודה התחתונה.

תיקון מרזבים

במהלך הבדיקה בודקים את מצבו כל אחד מהמקטעים כדי לוודא שהוא תקין. לא אחת נתקלים במקטע מסוים שקיבל מכה ולכן נפגמה אפשרות קיבולת המים שלו. אם בעבר כל הקוטר שלו היה מסוגל לקלוט מים, כעת הקוטר שלו הצטמק באופן מהותי והקיבולת שלו לדוגמה היא סביב כעשרה אחוז בלבד. במקרה כזה מקטע אחד או יותר מתוך כלל המקטעים מעכבים את זרימת המים ויוצרים שלוליות על הגג. לכן מפרקים את החלקים הפגומים ומרכיבים במקומם מקטעים חדשים ברוחב זהה כדי לשנות את המצב הנתון.

אם במהלך הבדיקה מבינים כי המרזב כולו אינו תקין כיוון שהוא ישן ורוב חלקיו פגומים עדיף להוציא את המרזב הישן ולהתקין במקומו מרזב חדש.

עם השנים חל שינוי בהרכב של המרזבים. היום המגמה היא להתקין מרזבים בעלי פתח רחב כך שיהיה קל למים לחדור דרכו פנימה לתוך המרזב עצמו. כל המקטעים עשויים מפח איכותי ומחברים אותם זה לזה בחיבורים מהודקים היטב. עם זאת שיטת העבודה של תיקון מרזבים מאפשרת פתיחה קלה של החיבורים בעת הצורך כדי לשלוף פריט שחוסם את המעבר.

בדיקות במהלך החורף כדי להמנע מתיקון מרזבים

לאורך העונה הגשומה קיימות סערות רבות ולכן נסחפים פנימה לתוך המרזבים עלים, ענפים והרבה מאד לכלוך. כשמדובר בפריטים קטנים הם זורמים עם המים כלפי מטה ואינם מפריעים לזרימת המים אך לעתים מדובר בחפצים גדולים אשר חוסמים באופן משמעותי את המעבר ולכן יש להוציאם בהקדם.

לכן ההמלצה היא לעלות במהלך החורף כמה וכמה פעמים על הגג, לבדוק את זרימת המים במרזבים ואם קיימים חסמים להוציא אותם על ידי פתיחת המקטעים הרלוונטיים.

תיקון מרזבים על ידי אנשי מקצוע

החלפת מקטעי המרזב או התקנת מרזב חדש מבצעים רק באמצעות אנשי מקצוע מיומנים העוסקים בתחום זה כבר שנים רבות, חברת אדיב איטום מומחים בביצוע תיקון מרזבים, אתם מוזמנים להתייעץ איתנו בכל הנוגע לתיקון מרזבים!

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

נזילה יכולה להתרחש בחלקים שונים של המבנה.  היא יכולה לחלחל מהקרקע אל קירות המרתף ואך הרצפה, או להגיע מהגג ולהיכנס דרך התקרה.  היא יכולה לחדור

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

Call Now Button