איזה שיטה מומלצת לאיטום גגות

איזו שיטה מומלצת לאיטום גגות

איטום גג הוא נושא חשוב מאד עבור כל בניין ,לאור הצורך לאטום אותו באופן הרמטי כדי למנוע נזילת מים מהגג לדירות.

קיימות כמה שיטות שהן הוכחו כיעילות לאיטום הגג, אך השיטה המומלצת ביותר היא איטום באמצעות יריעות ביטומניות. הסיבה לכך היא שמדובר ביריעות שהן חזקות ביותר ובזכות פעולת התקנה נכונה, הסיכוי שיחדרו מים דרך היריעות הוא קטן ביותר.

הכנה לביצוע האיטום על הגג

כדי ליצור פעולת איטום אפקטיבית במאה אחוז יש לבצע כמה הכנות על פני השטח. בשלב הראשון מנקים באופן מושלם את כל הגג ומוציאים את כל האשפה. לאחר מכן שוטפים היטב את כל המרחב. את פעולת האיטום אפשר לבצע רק לאחר שהמים התייבשו לחלוטין. 

פעולת הכנה נוספת שיש לבצע היא בדיקת המרזבים. קיים קשר מהותי בין פעולתו התקינה של המרזב לאיטום הגג.

המרזב אמור לקלוט את כל מי הגשם ולהזרים אותם לחצר בקומת הכניסה. במרזבים רבים קיימת בעיה שנפלו אליהם חפצים רבים כמו ענפים, עלים, אבנים ועוד ואי לכך המרזבים חסומים והמים לא מצליחים לעבור בהם בחופשיות.

במקרים כאלה, מי הגשמים יישארו על הגג, יצרו שלוליות גדולות על הגג ולאט לאט קיימת סבירות שהם יתחילו גם לחלחל פנימה, כיוון שאין להם לאן לזרום.

כדי למנוע זאת יש לבצע פעולות טרם איטום הגג. בשלב הראשון בודקים אם יש חסמים לאורכו של המרזב ואם כן מוציאים אותם. לאחר שרואים שהצינור נקי והמים זורמים במהירות מהאגנית הרחבה אשר ממוקמת בקומת הגג ועד האגנית היורדת לגינה. 

לאחר מכן בודקים את תקינותו של המרזב לכל אורכו, אם יש בו מקטעים שהם שבורים, פגומים, מעוכים וכו'. בודקים כל תקלה קיימת ומתקנים אותה, אך אם קיימת תקלה רצינית באחד המקטעים, יש להחליף אותו כדי לאפשר זרימה ללא תקלות לאורך כל הדרך.

איטום באמצעות יריעות ביטומניות

בשנים האחרונות קיימת מגמה משמעותית של וועדי בתים וחברות ניהול להזמין מאתנו איטום בשיטת היריעות הביטומניות. אפשר לבצע זאת רק על גגות שהם ללא ציוד אשר מונח עליו כיון שבאופציה זו פורשים את כל היריעות ואם קיימים לדוגמה קולטי שמש, הם אינם מאפשרים פרישה מלאה.

בשלב ראשון חותכים את כל היריעות על פי המידה הנדרשת ומניחים אותן זו לצד זו. לכל אחת מהיריעות קיימות שוליים הן מימין והן משמאל. את השוליים הללו מחברים זו לזו באמצעות ריתוך מקצועי לכל האורך כך שלא תהיה אפשרות לחיבור זה להיפתח. העובדים המנוסים שלנו מבצעים את הריתוך באופן אחראי ביותר. בדרך זו מרתכים את כל היריעות זו לזו על פני כל שטחו של הגג.

סיוד הגג

לאחר יום או יומיים, מגיעים העובדים שלנו שוב לגג ומורחים על פני כל היריעות הביטומניות שכבת סיד אשר מגינה על היריעות בימים החמים מהשמש הישראלית. סיוד גג יוצר גם טמפרטורה קרירה ונעימה יותר, אשר מיטיבה עם הדיירים בבניין.

אם גם לכם יש צורך בביצוע איטום על גג מבנה המגורים או המשרדים שלכם, אנחנו נשמח להגיע ולבצע עבודה מקצועית אשר תאטום את הגג באופן מוחלט.

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס: