איטום ביריעות ביטומניות

איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות היא השיטה המומלצת ביותר לאיטום גגות בשנים האחרונות וזאת עקב האיכות יוצאת הדופן של היריעות הללו אשר מסוגלות לבצע אטימה הרמטית ולא לאפשר למי גשמים לחדור פנימה.

שיטת איטום ביריעות ביטומניות

החשיבות הרבה של איטום מושלם על הגג מובילה וועדי בתים וחברות ניהול להזמין איטום גג באמצעות יריעות ביטומניות. שיטה זו אפשרית אם מדובר בגג אשר הוא פנוי לחלוטין ואין עליו מדחסים של מזגנים, קולטי שמש או כל ציוד מקובע אחר. ההמלצה היא לפעול בדרך זו על גגות אשר בעבר ביצעו איטום באמצעות היריעות הללו כיוון שהחלפת שיטות איטום היא במקרים רבים אינה מוצלחת ולכן עדיף להימנע מכך.

טיפול במרזב

לפני עבודת האיטום יש לבצע בדיקה ובמידת הצורך – תיקון מרזב, כיוון שאם הוא לא יפעל כיאות הגג יהיה מלא במי גשמים. מוודאים שהפתחים מספיק רחבים הן בקומת הגג והן בקומת הקרקע, משחררים חסימות אם קיימות כאלה לאורך הציר. בוחנים את כל אחד מהמקטעים אם הוא פגום או מעוך דבר אשר אינו מאפשר למים לרדת מהגג למטה. במידת הצורך מחליפים את המקטע הבעייתי כך שהמים יזרמו בחופשיות ולא יצטברו שלוליות על הגג.

השלוליות הללו עלולות לגרום לכך שהמים יחדרו פנימה לדירות ויגרמו בהן לרטיבות ולהתפתחות של עובש ופטריות, דבר שהוא מאד לא בריא.

הכנת הגג לעבודות האיטום

כדי להגיע לאפקט אופטימלי יש לבצע הכנה יסודית לביצוע האיטום. לנקות היטב את הגג מחפצים מיותרים, אבק, פסולת, אבנים וכו'. לאחר מכן שוטפים את הגג באופן יסודי כך שהוא יהיה נקי ביותר. את עבודת האיטום מבצעים רק לאחר שהשטח יבש לחלוטין.

איטום ביריעות ביטומניות

איטום ביריעות ביטומניות

קיימים כמה סוגים של יריעות ביטומניות ולכן חשוב לרכוש את היריעות העבות אשר קיבלו תו תקן ישראלי. חותכים את החומר לרצועות בגדלים שווים ומניחים אותן לרוחבו של הגג. בנישות הפנימיות חותכים חצאי או רבעי יריעות ומניחים גם אותן על הגג כך שהמרחב מכוסה כולו ביריעות החתוכות.

לכל יריעה קיימים שוליים הן מימין והן משמאל. השלב הבא הוא ריתוך של השוליים של היריעה הראשונה לשוליים של היריעה השנייה. העובדים המומחים שלנו אשר עברו הכשרות מקצועיות על אופן העבודה עם יריעות ביטומניות וחשיבותו של הריתוך, מבצעים את הריתוך באופן מוקפד ומהודק כך שלא יוצר מצב שחלק מהריתוך ייפתח וכך מים יוכלו לחדור פנימה.

בצורה סיסטמטית העובדים מרתכים בזה אחר זה את כל שולי היריעות הגדולות זו לזו ולאחר מכן מרתכים את כל היריעות הקטנות שהותאמו לשטחים הקטנים בצדי הגג.

בתום עבודה של כמה שעות, כל הגג מחופה ביריעות הביטומניות המסודרות כיאות. כדי לשמור על היריעות מפני פגעי מזג האוויר, מכסים אותם בשכבה של סיד או חומר מולבן וכך מבטיחים שהאיטום יחזיק מעמד לאורך זמן רב.

המיומנות הרבה של צוותי העבודה מובילה לביצוע מושלם של עבודות איטום הגג באמצעות יריעות ביטומניות. אם גם אתם זקוקים לחיפוי של הגג לפני העונה הגשומה או לאורך השנה, אנחנו באדיב איטום נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ביותר אשר יפתור לכם את בעיית האיטום על הגג באמצעות איטום ביריעות ביטומניות.

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס: