איטום ביריעות ביטומניות

איטום גגות ביריעות ביטומניות היא השיטה המומלצת ביותר לאיטום גגות בשנים האחרונות וזאת עקב האיכות יוצאת הדופן של היריעות הללו אשר מסוגלות לבצע אטימה הרמטית ולא לאפשר למי גשמים לחדור פנימה.

איטום גגות ביריעות ביטומניות – איך זה עובד?

מאז ומעולם שאפנו לבלות ולחיות בסביבה יבשה ונעימה, ולהגן על הבתים שלנו מחום, נזילות ורטיבות.לפיכך המבנים שנועדו למנוחה ולעבודה "זכו" לקבל איטום איכותי יותר, לשם הגנה ממפגעי מזג האוויר. 

הגגות שאנו מייצרים בתהליך הבנייה הם גורמי האיטום המרכזיים: גגות משופעים, בעיקר גגות רעפים, וכן גם גגות שטוחים. איטום גג שטוח חייב להיות רציף באמצעות חומרים עמידים בפני מים, דוגמת יריעות ביטומניות. מערכות האיטום של גגות שטוחים השתכללו עם השנים, וכיום יש שיטות רבות לאיטום גגות.

הנפוצה בהן הינה איטום גגות ביריעות ביטומניות, כאשר גם לשיטה זו ישנן מספר חלופות.
איטום ביריעות ביטומניות
איטום ביריעות ביטומניות

שיטות איטום ביריעות ביטומניות

שיטת איטום גגות ביריעות ביטומנית מסורתית (קונבנציונלית) – איטום ביטומני רב-שכבתי המשלב שכבות של ביטומן חם, וביניהן יריעות מסוגים שונים: פיברגלס, אינטרגלס וכדומה. אפשרות נוספת לאיטום הינה באמצעות יריעות ביטומניות עם ציפוי אגריגט. היריעות מגיעות בעובי שונה ובעלות הרכב חומרים שונה, והן מתאימות למגוון רחב של גגות.

יריעות ביטומניות הן מוצר חרושתי המשווק בגלילים, ומיושם על השטחים המיועדים לאיטום תוך כדי גלגול ופריסה. כדי להקנות לביטומן חוזק כנגד קריעה, מכילות היריעות שריון סיבים. יריעות ביטומניות משופרות עשויות מביטומן עם תוספים פולימריים-אלסטומריים, כאשר עוביין של היריעות המשופרות הוא עד 5 מ"מ. השריון ביריעות המשופרות עשוי מסיבי זכוכית או פוליאסטר.

איטום בעזרת יריעות ביטומניות
איטום בעזרת יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות: האיטום של המאה ה-21

יריעות ביטומניות היא שיטת איטום מתקדמת, שלא מצריכה סיוד והלבנה של הגג לאחר היישום. מדובר בשיטה חדשה ויעילה יותר לעומת זיפות, בה פורסים ומלחימים יריעות ביטומן אל הגג ואחת אל השנייה. יעילות האיטום הביטומני גבוהה יותר מזו של זפת, ולפיכך הוא מחזיק מעמד למשך שנים רבות. זו הסיבה שאיטום גגות ביריעות ביטומניות מגיע בדרך כלל עם 10 שנות אחריות. כמו כן לא צריך להסתבך עם ריחות זפת לא נעימים ואף רעילים. פנו רק לקבלן איטום מורשה של מכון התקנים הישראלי
הזמינו בדיקה ואיטום ביריעות ביטומניות: 03-7324542, 03-7322677
ניתן להזמין גם שירותי חירום SOS בימי גשם

שיטת איטום ביריעות ביטומניות

החשיבות הרבה של איטום מושלם על הגג מובילה וועדי בתים וחברות ניהול להזמין איטום גג באמצעות יריעות ביטומניות. שיטה זו אפשרית אם מדובר בגג אשר הוא פנוי לחלוטין ואין עליו מדחסים של מזגנים, קולטי שמש או כל ציוד מקובע אחר. ההמלצה היא לפעול בדרך זו על גגות אשר בעבר ביצעו איטום באמצעות היריעות הללו כיוון שהחלפת שיטות איטום היא במקרים רבים אינה מוצלחת ולכן עדיף להימנע מכך.

טיפול במרזב

לפני עבודת האיטום יש לבצע בדיקה ובמידת הצורך – תיקון מרזב, כיוון שאם הוא לא יפעל כיאות הגג יהיה מלא במי גשמים. מוודאים שהפתחים מספיק רחבים הן בקומת הגג והן בקומת הקרקע, משחררים חסימות אם קיימות כאלה לאורך הציר. בוחנים את כל אחד מהמקטעים אם הוא פגום או מעוך דבר אשר אינו מאפשר למים לרדת מהגג למטה. במידת הצורך מחליפים את המקטע הבעייתי כך שהמים יזרמו בחופשיות ולא יצטברו שלוליות על הגג.

השלוליות הללו עלולות לגרום לכך שהמים יחדרו פנימה לדירות ויגרמו בהן לרטיבות ולהתפתחות של עובש ופטריות, דבר שהוא מאד לא בריא.

הכנת הגג לעבודות האיטום

כדי להגיע לאפקט אופטימלי יש לבצע הכנה יסודית לביצוע איטום גגות ביריעות ביטומניות. לנקות היטב את הגג מחפצים מיותרים, אבק, פסולת, אבנים וכו'. לאחר מכן שוטפים את הגג באופן יסודי כך שהוא יהיה נקי ביותר. את עבודת איטום ביריעות ביטומניות מבצעים רק לאחר שהשטח יבש לחלוטין.

איטום באמצעות יריעות ביטומניות
איטום באמצעות יריעות ביטומניות

סוגים של יריעות ביטומניות

קיימים כמה סוגים של יריעות ביטומניות ולכן חשוב לרכוש את היריעות העבות אשר קיבלו תו תקן ישראלי. חותכים את החומר לרצועות בגדלים שווים ומניחים אותן לרוחבו של הגג. בנישות הפנימיות חותכים חצאי או רבעי יריעות ומניחים גם אותן על הגג כך שהמרחב מכוסה כולו ביריעות החתוכות.

לכל יריעה קיימים שוליים הן מימין והן משמאל. השלב הבא הוא ריתוך של השוליים של היריעה הראשונה לשוליים של היריעה השנייה. העובדים המומחים שלנו אשר עברו הכשרות מקצועיות על אופן העבודה עם יריעות ביטומניות וחשיבותו של הריתוך, מבצעים את הריתוך באופן מוקפד ומהודק כך שלא יוצר מצב שחלק מהריתוך ייפתח וכך מים יוכלו לחדור פנימה.

בצורה סיסטמטית העובדים מרתכים בזה אחר זה את כל שולי היריעות הגדולות זו לזו ולאחר מכן מרתכים את כל היריעות הקטנות שהותאמו לשטחים הקטנים בצדי הגג.

בתום עבודה של כמה שעות, כל הגג מחופה ביריעות הביטומניות המסודרות כיאות. כדי לשמור על היריעות מפני פגעי מזג האוויר, מכסים אותם בשכבה של סיד או חומר מולבן וכך מבטיחים שהאיטום יחזיק מעמד לאורך זמן רב.

המיומנות הרבה של צוותי העבודה מובילה לביצוע מושלם של עבודות איטום גגות ביריעות ביטומניות. אם גם אתם זקוקים לחיפוי של הגג לפני העונה הגשומה או לאורך השנה, אנחנו בחברת אדיב איטום נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ביותר אשר יפתור לכם את בעיית האיטום על הגג באמצעות איטום ביריעות ביטומניות.

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

נזילה יכולה להתרחש בחלקים שונים של המבנה.  היא יכולה לחלחל מהקרקע אל קירות המרתף ואך הרצפה, או להגיע מהגג ולהיכנס דרך התקרה.  היא יכולה לחדור

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

Call Now Button