איך אוטמים קירות חיצוניים?

איך לאטום קירות חיצוניים?

איך אוטמים קירות חיצוניים?

התוצאות של פגעי מזג האוויר נראים היטב על הקירות החיצוניים בכל מבנה ובמיוחד במבנים ישנים יחסית. הגשמים שוחקים את קירות הבטון וחושפים במקומות מסוימים את רשתות הברזל שקובעו בשלב היציקה. 

מצבם של הקירות החיצוניים לאחר הגשמים 

בנוסף לכך נוצרים בקירות סדקים אשר חלקם שטוחים ומקצתם עמוקים אשר חשוב לאטום אותם כיוון שכמויות הגשם אשר מחלחלות פנימה מעמיקות בכל שנה יותר ויותר את גודלם של הסדקים הללו.

עקב הסדקים בקירות, הברזל אשר מבצבץ החוצה נרטב מהגשמים ומעלה חלודה. כך הוא תופס חלק גדול יותר במרחב ולכן הטיח והבטון בולטים החוצה וגורמים לכך שגודלם של הסדקים גדל עוד יותר.

הדרך הנכונה היא לנקות את מוטות הברזל באמצעות חומר ייעודי נגד חלודה. לאחר שהחלודה אינה קיימת יותר מורחים חומר סיקה כדי להפריד בין מוטות הברזל לשכבת הבטון. 

לאחר מכן יוצקים שכבה חדשה של בטון הכוללת גם סיקה ראפ, שפכטל ובסיום צבע הכולל חומרי איטום מעולים.

השפעתם של הפגמים בקירות החיצוניים 

הבעיות אשר נראות בקירות החיצוניים מפחיתות את יכולות הבידוד של הקירות ולכן נוצרים מצבים בעייתיים אשר דיירי הדירות סובלים מאד הן מהקור בחורף והן מהחום בקיץ. 

הקירות מתנפחים עקב הרטיבות ונוצרים עובש ופטריות במקומות רבים. לכן המטרה היא לתקן את כל הסדקים כך שהקירות יהיו מבודדים כמו לפני שנים.

שיטת האיטום 

העובדים חושפים את הקירות ומנקים אותם היטב. לאחר מכן הם ממלאים בחומר אטימה את כל הסדקים השטוחים. 

את הסדקים העמוקים יותר פותחים, מורחים פריימר ומחדירים חומר איטום לכל החלל כך שיהיה מלא לחלוטין, בסיום המילוי מורחים שוב פריימר כדי ליצור סגירה הרמטית של המקום.

עבודה באמצעות סנפלינג או פיגומים

קיימים מבנים אשר מרימים סביבם פיגומים וכך העובדים עובדים בצורה סיסטמטית מקומה לקומה עד שמסיימים לאטום את כל המקומות הנחוצים בהיקפו של כל הבניין ולכל גובהו. 

כאשר מדובר על בניינים גבוהים מאד הדרך היחידה לפתור את הבעיה היא באמצעות סנפלינג. עובדים מיומנים מבצעים עבודה זו תוך שימוש בחומרי גלם בטיב מעולה כך שיחזיקו מעמד לאורך שנים רבות. 

כדי ליצור עמדת עבודה נוחה מורידים מהגג גם במת הרמה אשר מקובעת לגג, העובדים הרתומים עומדים עליה מתקנים את כל מה שנדרש ועוברים לקומה הבאה עד שהם מסיימים את כל הפרויקט.

איטום בבניינים טרומיים 

בבניינים טרומיים בוצע שימוש בחיפוי מאבן בעת הבניה. עם הזמן והגשמים נפגעים תפרי ההתפשטות במיקומים שונים ולכן יש לאטום כל אחד מהם בחומר איכותי כמו מסטיגום. 

קיימת גם אפשרות לאטום באמצעות חומרי איטום אשר דוחים מים או אם מדובר בשטח אשר קשה להגיע אליו כמו מיקום גבוה או פינתי, מבצעים זאת באמצעות התזה.

איטומים במרתפים 

במקומות נמוכים כמו מקלטים, חניונים תת קרקעיים או מרתפים אשר אין בהם גישה נוחה לאיטום, הדרך היחידה לאטום היא באמצעות איטום הפוך. מבצעים זאת באמצעות מזרק כך שהחומר ימלא את מלוא החלל ויהיה לכך האפקט הנדרש. 

מומחי האיטום שלנו ישמחו לסייע לכם בכל פרויקט איטום של קירות חיצוניים באופן אחראי ומוקפד לשביעות רצונכם.

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

נזילה יכולה להתרחש בחלקים שונים של המבנה.  היא יכולה לחלחל מהקרקע אל קירות המרתף ואך הרצפה, או להגיע מהגג ולהיכנס דרך התקרה.  היא יכולה לחדור

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

Call Now Button