עם בוא החורף, תוודאו שביצעתם תיקון גגות רעפים

עם בוא החורף, תוודאו שביצעתם תיקון גגות רעפים

עם בוא החורף, תוודאו שביצעתם תיקון גגות רעפים

כמו בכל שנה, גם השנה הגשם הגיע קצת באיחור ורק בימים האחרונים אנו מרגישים את הקרירות באוויר שמאפיינת כל כך את סיומו של הסתו ואת בואו של החורף. הגשם הראשון כבר אחרינו. אז למרות שיש בישראל לא מעט ימים של שמש, בעיקר באזור המרכז והדרום, עם בוא החורף אנו ממליצים לוודא שביצעתם תיקון גגות רעפים. יש חשיבות מאוד גדולה לנושא האיטום כאשר מדובר במבנים עם גגות רעפים. גגות אלה מאפיינים בעיקר אזורים כפריים כמו מושבים, כפרים, קיבוצים ובתים הבנויים על הקרקע. רוב האנשים אשר בוחרים לבנות גג רעפים עושים זאת משתי סיבות:

  1. יתרון עיצובי המעניק לבית מראה ייחודי ויוצא דופן. מראה אשר מאפשר לשמר את הכפריות שרבים מהישראלים כל כך מתחברים אליה.
  2. יתרון המרחב – גג רעפים נבנה לרוב בשיפוע וזה בעצם מאפשר לנו ליהנות מיותר מקום בתוך הבית כמו למשל חלל עם עליית גג. כשבונים גג שטוח, אין את עליית הגג ואז בעצם אנחנו מפסידים חלל נטו בתוך הבית.

מה יכול לקרות אם לא בודקים את נושא האיטום בגגות?

מים הם בהחלט חומר בסיסי שכולנו חייבים אותו בכדי להתקיים. אף יצור חי לא יכול להתקיים בלי מים. אבל כשמדברים על מי גשמים, בכל מה שקשור לבית שלנו, אנחנו ממש לא רוצים שהם יגיעו לביקור. בית שהגג שלו לא אטום כמו שצריך יכולות להיווצר בו נזילות. נזילות יכולות לגרום לכל מיני נזקים כמו לחות בקירות שאחר כך מאוד קשה להיפטר ממנה, רטיבות, עובש ואפילו זה יכול להגיע עד למצב של הצפה. מים יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך לרצפה, למשטחים שיש בבית, לקירות וגם לרכוש. יחד עם זאת, מכיוון ובמהלך השנה המבנה חשוף לכל מיני נזקים ושינויים מבניים כמו רוח ושמש, כדאי אחת לשנה להזמין חברה המתמחה באיטום גגות. בדיקה כזו יכולה למנוע את כל אותן בעיות שהמים יכולים לגרום להם.

את הבדיקה ואת התיקון במידת הצורך כדאי לעשות לפני החורף. כמובן שאם לא עשיתם את הבדיקה הזו, הגשם הגיע ואיתו גם הרטיבות, מומלץ לקרוא למומחה באיטום כדי שיאתר את מקור הנזילה ויפתור את הבעיה.

איטום גגות – מה סוג הגג של ביתכם?

קיימים שני סוגים של גגות מסוג רעפים בישראל. הסוג הראשון נקרא גגות רעפים ”פירמידה“ שזה הסוג הפחות נפוץ והסוג השני מכונה גג רעפים ”מותניים“. שני סוגי הגגות מצופים בשכבת בידוד כדי למנוע חדירה של מים בחורף. שכבה זו גם מגנה על הבית מפני החום בימים חמים במיוחד. איטום מקצועי נכון מתבצע לפי סוג הגג בין אם זה גג שטוח, בין אם זה גג רעפים ובין אם זה גג רעפים שנבנה על גג שטוח בשימוש רעפי חרס, פלדה, בטון או צפחה. ברגע שאתם דואגים לחברה מקצועית המבצעת עבורכם את מערכת האיטום לגג, אתם יכולים ליהנות לפחות מעשר שנים ללא מים וללא רטיבות.

זקוקים לייעוץ לגבי איטום לגג? נשמח אם תצרו אתנו קשר דרך האתר או בטלפון. אנו עוסקים בתחום האיטום כבר למעלה מ- 40 שנה וחברתנו בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. נשמח לייעץ לכם בכל נושא הקשור לתחום האיטום לרבות איטום גגות, תיקון גגות, סיוד גגות, איטום מבנים ועוד.

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

נזילה יכולה להתרחש בחלקים שונים של המבנה.  היא יכולה לחלחל מהקרקע אל קירות המרתף ואך הרצפה, או להגיע מהגג ולהיכנס דרך התקרה.  היא יכולה לחדור

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

Call Now Button