מתי נבחר לבצע איטום ביריעות ביטומניות?

בעבר הלא רחוק כאשר דיברנו על איטום גג דיברנו על איטום בזפת. מאז העולם התפתח באופן משמעותי וכיום אחת השיטות היעילות והנפוצות ביותר לאיטום גג היא איטום בעזרת יריעות ביטומניות.

לשיטה זאת יתרונות רבים על פני האיטום בזפת מה שהופך אותה למומלצת מאוד. אמנם איטום הגג בעזרת יריעות הינו יקר יותר מאשר האיטום הסטנדרטי אותו אנו מכירים אך אין ספק כי הוא יעיל יותר ומחזיק לאורך זמן רב. אם בכל זאת אתם מתלבטים בין שתי שיטות האיטום הנה מספר טיפים אשר יעזרו לכם לבחור בשיטה הנכונה בעבורכם.

מתי נבחר לבצע איטום ביריעות ביטומניות?

יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן יריעות אשר עשויות חומר הנקרא ביטומן שהוא למעשה סוג של זפת. העבודה נעשית על ידי הדבקה של היריעות אל שטח הגג הישר או המרפסת. ניתן לבחור בין יריעות ביטומן בעובי 4 מ"מ לבין כאלו בעובי 5 מ"מ זאת בהתאם לגג ולצורך שלכם. היריעות נחשבות לחזקות מאוד, גמישות וכמובן עמידות לאורך זמן רב כיוון שהן אינן נשחקות במהרה בתנאי מזג האוויר הקשים. מומלץ להשתמש בהן כאשר מדובר על גג העשוי מבטון או בטקל וכן על כל גג אשר עבר ציפוי בזפת. לעומת זאת, במידה והגג עבר איטום באקריל לא ניתן להניח עליו יריעות ביטומניות אלא אם כן הציפוי הוסר כולו בצורה יסודית. כמו כן, היריעות מתאימות יותר לשימוש בגגות אשר אינן עמוסות בחפצים כגון דודי שמש או אנטנות למיניהן. 

עלויות ומחירים

כמו שנאמר לעיל, מחירי יריעות ביטומניות גבוה יותר ממחיר איטום בזפת אך אין ספק כי במרבית הפעמים ההשקעה משתלמת. בעוד עבודת הזפת נשחקת במהירות והאחריות אותה תקבלו עליה היא עד חמש שנים, עבודה בעזרת יריעות נשארת איכותית לפרק זמן רב יותר. לרוב האחריות על עבודת איטום בעזרת יריעות תהיה בטווח של שבע עד עשר שנים מה שמהווה יתרון משמעותי. כמובן שכאשר העבודה מתבצעת בעזרת חומרים איכותיים ועל ידי צוות מקצועי היא יכולה להחזיק לפרק שמן ארוך יותר באופן משמעותי. לרוב טווח המחירים של יריעה בעובי 4 מ"מ תנוע בין 70-100 ₪ בעוד מחירי יריעה בעובי 5 מ"מ ינועו בין 80-120 ₪.

הבחירה ביריעות ביטומניות

כאשר מדובר על איטום הגג שלנו מומלץ שנבחר בשיטת האיטום הטובה ביותר. איטום לא נכון ולא איכותי של הגג עלול להוביל לנזילות רבות במהלך החורף ולחום כבר במהלך הקיץ ואין דבר מתסכל נזה. זוהי הסיבה שהשקעה חד פעמית לטווח ארוך היא במרבית המקרים נכונה יותר. איטום בעזרת יריעות ביטומניות יבטיח לכם שקט נפשי לאורך שנים רבות מבלי לחשוש מה יקרה בחורף הבא שיבוא עלינו.

להיכרות נוספת עם חומר זה וכן למענה על כל שאלה נוספת בנושא אנו בא.א אדיב בע"מ נשמח לעמוד לשירותכם. השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם במהירות.

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

איך בוחרים חברה לאיטום גגות?

איך בוחרים חברה לאיטום גגות?

אחת הפעולות החשובות ביותר אותן כדאי לעשות כאשר אנו עוברים לבית חדש היא בדיקה של איטום הגג. גג אשר האיטום שלו אינו נעשה באופן איכותי

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס: