איטום גגות של בניינים משותפים

מרבית האזרחים במדינת ישראל חיים בבניינים משותפים. אמנם שכנים רבים וטובים יכולים להיות דבר משמח במיוחד אך כאשר הדבר נוגע ללקיחת אחריות על תקלות יכולות להיווצר בעיות. אחת התקלות הנפוצות ביותר בבניינים היא נזילות בדירות העליונות הנגרמות מאיטום שאינו מספיק טוב.

בפועל מי שניזוק בעיקר הוא בעל הדירה הגבוהה ביותר אך מכיוון שגג הבניין שייך לכל הדיירים יש לבצע עבודת איטום אשר התשלום עליה צריך להיגבות מכל דיירי הבניין. את עבודת האיטום מומלץ לעשות אך ורק על ידי בעל מקצוע בעל ניסיון כיוון שישנן מספר רב של דרכים לאיטום הגג על מנת לעשות זאת בצורה הטובה והאיכותית ביותר.

איטום גגות של בניינים משותפים

גג הבניין- שטח שיתופי

בשנת 1969 יצא חוק המקרקעין טוען כי חלקים מסוימים וספציפיים בכל בניין מגורים נחשבים לחלקים משותפים והם רכושם המשותף של כל דיירי הבניין. בין החלקים הללו ניתן למצוא את חדר המדרגות, הקירות החיצוניים, המקלטים והמעליות וכמובן שגם הגג. האחריות על אותו רכוש משותף הינה של כל דיירי הבניין יחד ולכן על כל תקלה הם צריכים לשלם יחדיו. כך גם כאשר הגג זקוק לאיטום מחודש יש לפנות אל כל דיירי הבניין בכדי לערוך מגבית למען התשלום על עבודת האיטום. לרוב תפקיד איסוף הכסף מוטל על ועד הבית אשר אחראי על נושאים מעין אלו.

עבודת האיטום

עבודת האיטום היא עבודה חשובה מאוד שכן היא מונעת את כניסתם של מים אל תוך חלל הבית בעיקר בחודשי החורף כאשר הגשמים אינם פוסקים. ישנן מספר שיטות לאיטום הגג אשר עושות שימוש בחומרים מסוגים שונים. על מנת לאטום את הגג בצורה הטובה ביותר יש תחילה לזהות מהו החומר שנעשה בו שימוש בפעם הקודם בה נעשתה עבודת איטום. חשוב לבחור בחומר איטום אשר ישתלב בצורה טובה עם החומר הקודם ולא ידחה אותו מה שיוביל לתוצאה שאינה איכותית. בנוסף, יש להכין את הגג לקראת עבודת האיטום. חשוב לנקות את הגג בצורה יסודית אשר תסיר לחלוטין כל שארית של חומר אחר. לבסוף, החליטו מהו המחיר אותו אתם מעוניינים לשלם עבור העבודה. עבודת איטום בעזרת יריעות ביטומניות הינה יקרה יותר מזפת ולכן קביעת התקציב מראש תעזור לכם לבחור את סוג העבודה הנכון עבורכם.

עבודת האיטום

גג שאינו אטום בצורה טובה ואיכותית עלול לגרום סבל רב לבעלי הדירות העליונות בבניין מגורים משותף. כאשר הגשם אינו פוסק מלרדת על גג שאינו אטום כראוי הוא יחדור בקלות דרך החריצים והסדקים ויגרום לטפטוף לא נעים בדירות המגורים. זוהי הסיבה שאחת למספר שנים מומלץ לבצע עבודת איטום לגג, עוד קודם מגיעה הנזילה.

איטום איכותי יאפשר לכם חורף נעים ויבש. לפרטים נוספים בכל הנוגע לאיטום גגות וכן להזמנת עבודה השאירו פרטים והצוות של א.א אדיב בע"מ יחזור אליכם במהרה.

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

איך בוחרים חברה לאיטום גגות?

איך בוחרים חברה לאיטום גגות?

אחת הפעולות החשובות ביותר אותן כדאי לעשות כאשר אנו עוברים לבית חדש היא בדיקה של איטום הגג. גג אשר האיטום שלו אינו נעשה באופן איכותי

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס: