זיפות גגות – שיטת איטום מומלצת או מושמצת?

היו ימים בהם שיטת זיפות גגות הייתה שיטת האיטום הבלעדית והיחידה: איטום גגות היה מתבצע אך ורק על בסיס זפת. עם השנים, נכנסו למגרש המשחקים שחקניות חזקות ועמידות יותר, שפגעו במידה רבה ברלוונטיות ובלגיטימיות של שיטת זיפות הגגות.

מטבע הדברים, ישנם אנשים שמעידים כי הודות לזפת הם נהנו מהמון חורפים יבשים, לצד אלו שהשיטה עשתה להם לא מעט צרות ולא מוכנים לחדש את האיטום באמצעותה. ואתם? כל מה שאתם באמת רוצים לדעת הוא האם שיטת זיפות גגות מומלצת וכדאי לקחת אותה בחשבון, או שלא. 

לפניכם, כל מה שחשוב לדעת על זיפות גגות. ההחלטה? שלכם. הביצוע? שלנו!

איטום באמצעות זפת – יישום זפת + הלבנת הגג

נהוג לקרוא לשיטת איטום בזפת בשמה המקוצר "זיפות גגות". בפועל, לא נכון לתאר כך את השיטה, זאת משום שיישום הזפת הוא רק חלק מעבודת האיטום. לאחר יישום החומר, מתבצעת עבודה נוספת של הלבנה או סיוד של הגג. מדוע חשוב לציין זאת? משום שדילוג על השלב הזה יכניס אתכם לצרות – זפת סדוקה שתעניק למי הגשמים כניסת VIP אל תוך המבנה. פעם אחת בשנה, בתפר שבין האביב לקיץ, יש לסייד או להלבין את הגג.

זיפות גגות – שיטת איטום מומלצת או מושמצת?

תעודת אחריות הניתנת לתקופה קצרה

כשאתם משקעים את כספכם עם זיפות גגות, אתם רוצים ובצדק לקבל תעודת אחריות. אז הדבר החשוב ביותר הוא שכן, אתם מקבלים תעודת אחריות. עם זאת, חשוב לציין כי התעודה תקפה לפרק זמן קצת יחסית. האם תקופת האחריות הקצרה אמורה להרתיע אתכם? רק אתם יודעים. ישנם אנשים המתנחמים בכך ש"יהיה בסדר", לצד אלו שמתעקשים על שיטת איטום שתבטיח תעודת אחריות עם כיסוי מלא לתקופה ארוכה. 

צריכים פתרון איטום זמני? שיטת זיפות הגגות

מלבד המחיר הנוח של שיטת איטום זו, בכל פרמטר אחר ינצחו שיטות אחרות, בדגש על היריעות הביטומניות. ולמרות הכל, ישנם מקרים ספציפיים שבהם נמליץ באופן חד משמעי לאטום את הגג באמצעות זפת. לדוגמא:

  • כשאתם מתגוררים במבנה שעתיד לעבור פינוי-בינוי בעוד כשנה
  • כשהמוטיבציה העיקרית היא להשקיע כמה שפחות כסף

לדוגמא: במידה ואתם מתגוררים במבנה שעתיד להיהרס בקרוב, אין באמת סיבה להשקיע בשיטת איטום יקרה, שכן אין כל משמעות לעמידותה ואיכותה. הפתרון שאתם צריכים הוא פתרון זמני, ושיטת הזיפות במקרה הזה היא המתאימה ביותר.

איטום גגות בזפת – החלטה נבונה או הרפתקה שלא כדאי להיכנס אליה?

מצד אחד, הזפת אוטמת את הגגות וזו הסיבה שממשיכים להציע אותה. עם זאת, איכות האיטום מותנית בתחזוקה שנתית מתישה שדורשת בהוצאה כספית. אנו נשמח להציג בפניכם את היתרונות והחסרונות הבולטים של כל שיטת איטום, כך שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם ועבור הגג שלכם. התקשרו אלינו – 03-7324542

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

נזילה יכולה להתרחש בחלקים שונים של המבנה.  היא יכולה לחלחל מהקרקע אל קירות המרתף ואך הרצפה, או להגיע מהגג ולהיכנס דרך התקרה.  היא יכולה לחדור

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

Call Now Button