שיטות נפוצות לאיטום גגות

שיטות נפוצות לאיטום גגות

החשיבות הרבה של איטום גגות מובילה חברות ניהול וועדי בתים לבצע באופן קבוע תחזוקה נאותה בדיקה רוחבית ועבודות איטום על הגגות אחת לתקופה ובהתאם לצורך.

אנשי המקצוע המעורים היטב בתוצאות ובהשלכות הבעייתיות של גגות לא אטומים דואגים שכל פעולות האיטום יבוצעו במועד, כדי שלא ייגרמו לגגות ולדירות בקומות העליונות נזקים שחלקם בלתי הפיכים.

שיטות נפוצות לאיטום גגות

כל שיטה שהיא איכותית, יעילה ומתאימה לגג היא המומלצת לביצוע איטום גגות. ברוב המקרים עדיף לדבוק בשיטה מסוימת ולבצע אותה בכל פעם כיוון שהמעבר משיטה לשיטה מחולל לפעמים תוצאות הפוכות והאיטום שאינו מושלם.

הכנת הגגות לאיטום

לפני ביצוע איטום גגות ללא קשר לשיטת האיטום שנבחרה יש לבצע כמה פעולות חשובות.

זיפות גגות

הקבלנים המיומנים מחממים את גלילי הזפת ומורחים שכבה עבה של החומר על פני הגג תוך מתן תשומת לב בזיפות גגות לכל פינה, במיוחד בין הפריטים המותקנים על הגג.

בתום עבודת זיפות גגות מאפשרים לחומר להתייבש ולמחרת מורחים עליו שכבת סיד השומרת על הזפת שלא תתקלף(,)במיוחד בימים החמים שבהם השמש עלולה להרוס את הזיפות ולגרום לקילופו.

יריעות ביטומניות

שיטה חדשנית המתבצעת באמצעות יריעות ביטומניות המכילים חומרים בעלי תכונות איטום יוצאות דופן. בשנים האחרונות זוהי השיטה המומלצת ביותר לביצוע איטום גגות על גגות שטוחים שאין עליהם ציוד. אם קיים ציוד אין אפשרות לפרוס את היריעות על פני כל המרחב.

היריעות מולחמות זו לזו באמצעות הצמדת השוליים ובדרך זו היריעות נשארות כל העת צמודות זו לזו ואינן מאפשרות למים לחדור פנימה.

אנשי מקצוע שעברו הכשרה ויודעים לבצע את ההלחמות כיאות יצרו איטום אופטימלי שיחזיק מעמד לאורך זמן.

שיטות נפוצות לאיטום גגות

איטום בהתזה

בדרך ההתזה אפשר להגיע בקלות לכל פינה על פני הגג, דבר שהוא יתרון גדול במיקומים צרים או במקומות שיש הם ציוד וקשה לבצע בהם איטום עקב כך.

קיימת מכונת התזה בעלת שני פתחים המתיזה מלח ייחודי מפתח אחד ואמולסיה ביטומנית מהפתח השני. השילוב של שני החומרים יחד יוצר אפקט מצוין של איטום גגות.  קיימת גם מכונת התזה בעלת פתח אחד שלאחר העבודה עמה מורחים זפת באמצעות מברשת או מורחים את החומר באמצעות רולר צבע.

איטום באמצעות חומרים אקריליים

בשנים האחרונות החלו לבצע איטום גם באמצעות חומרים אקריליים. שיטה זו מתאימה בעיקר לגגות משופעים עקב העובדה שהחומרים אינם מתאימים לקירות שטוחים שנוצרו עליהם שלוליות מים.