תיקון מרזב בבית משותף

מרזבים הם פתחים על גג הבניין, המתחברים לצינורות ניקוז. הם נחשבים אלמנטים חיוניים להגנה על הבניין מפני חדירת מי גשמים, שכן הם אחראים על ניקוז מי גשמים מהגג. הצטברות מי גשמים על הגג לזמן רב, צפויה לגרום לחלחול מים אל תוך המבנה ונזקים שונים כתוצאה.

תיקון מרזבים

האם תיקון מרזבים הוא חיוני?

כאשר יש בעיה במרזבים, חשוב מאוד לתקן אותה בהקדם, כדי למנוע הצטברות מי גשמים על הגג. יחד עם זאת, תחזוקה נכונה של המרזבים והקפדה על ניקוי של המרזבים בתדירות נכונה, תבטיח לכם שקט לזמן רב.

אילו נזקים עלולים להיגרם לבניין בעקבות ליקויים במרזבים?

הצטברות מי גשם על הגג לזמן רב, עלולה לפגוע בחומרי האיטום על הגג ולחלחל לתוך המבנה. על אחת כמה וכמה – אם האיטום של הגג לקוי מלכתחילה.

בשלב הראשון, ניתן לראות כתמי רטיבות על הקירות והתקרה. לאחר מכן, מתחילים להופיע כתמי עובש ואף פטריות. אלה מתפשטים על הקירות והתקרה, ככל שהרטיבות ממשיכה לחלחל פנימה.

בשלב הבא, המים מתחילים לפגוע בתשתיות חשמל ותקשורת. 

תאורת לובי וחדרי מדרגות עלולה להפסיק לפעול ואף המעלית, בגלל המים, המגיעים אל מערכת החשמל. בשלבים מתקדמים של הזנחה, חלקים מהגג עלולים להתחיל להתמוטט לתוך הבניין.

למה צריך לתקן מרזבים בבית משותף?

ליקויים במרזבים יכולים להיגרם בגלל שורה ארוכה של תופעות:

  • ענפים יכולים לעוף בעוצמה רבה בזמן סופה, לפגוע בפתחי המרזב, או בצינורות ולשבור אותם
  • פתחי המרזב יכולים להיפגע כאשר בעלי מקצוע עובדים על הגג בחוסר זהירות ושוברים אותם.
  • לכלוכים גדולים יכולים לחדור לתוך המרזב, אם פתח המרזב לא מוגן באמצעות רשת. במקרה כזה עלולים להיגרם חורים, סדקים ושברים בצינורות.
  • צינורות מרזב יכולים להיסתם בקלות בגלל חדירה של עלים, אבק, חול ולכלוך ואז יש לאתר את מיקום הסתימה ולפתוח אותה.
  • המפרקים המחברים את הצינור לאורכו, יכולים לסבול מבעיות שונות ולהתפרק עם השנים ואז יש להחליף או לתקן אותם.
  • שקיעת מרזב אף היא תופעה שיכולה להתרחש במרזבים ישנים. במקרה כזה יש להחזיר את המרזב למקומו ולקבע אותו היטב.

איך לשמור על המרזבים לאורך זמן?

כדי לשמור על המרזבים של הבניין לאורך זמן, כדי שלא תצטרכו להשקיע בתיקונים יקרים, כל מה שצריך לעשות זה להקפיד על תחזוקה שוטפת. בערך פעמיים בשנה, להזמין בעלי מקצוע, שיבצעו ניקוי מרזבים, ינקו מסביב לפתחי המרזבים, יחזקו חיבורים ויקבעו את מה שזקוק לקיבוע.

לסיכום, תיקון מרזבים בבית משותף הוא פעולה חיונית לשמירה על הבניין ועל תקינות המערכות בו. מומלץ להקפיד על תחזוקה וניקוי שוטף של המרזבים, כדי להימנע ממצב של ליקויים, שברים, סדקים וחורים במרזב, אך אם המרזב שלכם נפגע ואינו מתפקד כראוי – אנחנו כאן בשבילכם!

צרו איתנו קשר בהקדם ונשמח להגיע!

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

איטום גגות בהרצליה - איך נערכים?

איטום גגות בהרצליה – איך נערכים?

איטום גגות בהרצליה, בדומה למקומות אחרים בישראל, מצריך היערכות נכונה. למעשה, קבלני איטום רבים יאמרו לכם כי היערכות נכונה לקראת האיטום היא החלק החשוב ביותר

איטום נזילות במרתפים

איטום נזילות במרתפים

מרתפים בבתים פרטיים, בניינים, קניונים ועוד מועדים לפורענות ודורשים איטום נזילות במרתפים. מכיוון שמדובר במקום הכי נמוך של המבנה, מן הסתם הוא חשוף לסכנת חלחול

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

תיקון מרזבים

תיקון מרזב בבית משותף

מרזבים הם פתחים על גג הבניין, המתחברים לצינורות ניקוז. הם נחשבים אלמנטים חיוניים להגנה על הבניין מפני חדירת מי גשמים, שכן הם אחראים על ניקוז

קרא עוד »
Call Now Button