איטום מבנים גדולים

איטום מבנים גדולים

איטום מבנים גדולים

בפרויקט של איטום מבנים גדולים הבנויים מבטון או מבלוקים, קיים צורך בתכנון מוקדם של שלבי העבודה השונים, כדי לבצע עבודה מושלמת לשביעות רצונם של הלקוחות.

בשנים האחרונות נוספו בתחום האיטום פתרונות טכנולוגיים חדשניים עבור טיפול בנזקי מים שונים והשימוש בהם מראה תמונה עדכנית של מצב הבניין.

תכנון איטום של מבנים גדולים

בשלב הראשון מבצעים שימוש במצלמה טרמית המאתרת באופן מדויק את מיקום הנזילות כדי שיתבצע בנקודות הספציפיות הללו איטום נקודתי שיפתור את בעיית האטימות.

לאחר מכן סורקים את כל הבניין כדי לאתר סדקים, אם מדובר בסדקים עמוקים או סדקים שטחיים, תפרים פתוחים, קירות סופגים, שברים וחיפויים רופפים.

בנוסף לכך בודקים מה קורה בקומות התחתונות כמו מקלטים או מרתפים כדי לבדוק אם קיימים גם שם בעיות של אטימות, כיוון שהטיפול לצורך איטום מקצועי במקומות התת קרקעיים הוא שונה.

בהתאם לתוצאות מתכננים את העבודה בפועל באמצעות חומרי איטום ייעודיים על בסיס סיליקון, פוליאוריטן ואחרים לכל אחת מהבעיות שנצפו.

הקפדה על הבטיחות בעבודת סנפלינג

כשמדובר במבנים גדולים וגבוהים, שיטת העבודה הנכונה והיעילה ביותר היא באמצעות סנפלינג. בעבודה מסוג זה אנו מקפידים באופן מיוחד על אלמנט הבטיחות.

ברוב המבנים הגבוהים אי אפשר לבצע זאת באמצעות פיגומים לאור הגובה הרב.

העובדים לומדים בהכשרות ייעודיות, מקבלים את מלוא המידע על הסכנות הכרוכות בעבודה בגובה רב, מתנסים תאורטית באופן קשירת הרתמות לגופם ולגג ליצירת אבטחה כפולה ומושלמת. רק לאחר שהם עוברים בהצלחה את המבחן ומקבלים תעודה, הם יכולים לעסוק בכך בפועל. כל פעולה הקשורה לאבטחת העובדים טרם הירידה מהגג נבדקת כמה פעמים גם על ידי המנהל כדי לוודא שהכול תקין ומאובטח כראוי.

איטום מבנים גדולים באמצעות סנפלינג

העובדים קושרים את הרתמות לנקודה היצוקה על הגג ויורדים כלפי מטה. הם מטפלים בכל הקומות אחת אחרי השנייה תוך ביצוע עבודות איטום בהיקפו של כל הבניין. העובדים מתעכבים ליד כל סדק, שבר, תפר פתוח או קיר סופג ואוטמים אותו בחומרים המתאימים בהתאם לממצא. כך הם עוברים את המבנה על כל גודלו, דבר שלוקח כמה ימים.

במבנים גדולים שיש עליהם חיפוי, בודקים את החיפוי אם הוא מחוזק או רופף. אם קיים חשש שאריחים יפלו ויפגעו חלילה בעוברים ושבים, מורידים את האריחים ומדביקים אריחים חדשים בהדבקה חזקה וייחודית כך שלא ייגרמו נזקים.

כדי להקל על העובדים אפשר להוריד מהגג במה שהעובדים המאובטחים עומדים עליה ומבצעים את העבודה הנדרשת. זוהי במה יציבה ומאובטחת המאפשרת לשני עובדים לעמוד עליה כך שבנוחות מרבית הם משתמשים בחומרי האיטום ובציוד הנלווה המונח עליה.

שיטת האיטום בסנפלינג מאפשרת הגעה לכל נקודה במבנה הגדול כולל נקודות חבויות.

איטום של מרתפים ומקלטים

לאחר סיום העבודה בכל המבנה הגדול, יורדים לקומות התחתונות הממוקמות מתחת לפני הקרקע. לאור המיקום המיוחד אין אפשרות לבצע בו איטום נורמטיבי אלא מבצעים איטום שלילי בשיטות שונות כמו בהזרקה. בדרך זו החומר מוחדר לתוך הסדק ומתפשט בכל שטח החלל שלו. הסדק מלא בחומר האיטום כך שקיימת סבירות גבוהה שלא תתפתח בו רטיבות בחורף הבא.

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

נזילה יכולה להתרחש בחלקים שונים של המבנה.  היא יכולה לחלחל מהקרקע אל קירות המרתף ואך הרצפה, או להגיע מהגג ולהיכנס דרך התקרה.  היא יכולה לחדור

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

Call Now Button