חשיבות תיקון מרזבים בזמן

החשיבות של תיקון מרזבים בזמן

חשיבות תיקון מרזבים בזמן

קיימת חשיבות רבה לבדיקת תקינותם של המרזבים בטרם העונה הגשומה כך שיהיה די זמן לבצע תיקון מרזבים בזמן בין אם מדובר על תיקון מרזב חיצוני וגם תיקון מרזב פנימי.

סתימה במרזב עלולה לגרום לנזקים מתמשכים גם אינם נראים לעין ברגע הסתימה.

פעולתם של המרזבים 

המרזבים הם צינור ההולכה של מים שהם בעיקר מי גשמים מהגג של הבניין ועד קומת הקרקע. לחלקו העליון של המרזב הממוקם על הגג קיים פתח רחב. המטרה היא שכל המים יתנקזו דרך פתח זה לתוך הצינור וירדו עד החצר.

המטרה העיקרית היא שלא יצטברו מי גשמים על הגג כיוון שיש לכך השלכות הרסניות. בשלב הראשון המים הללו הופכים לשלוליות או לביצות קטנות אשר מהר מאד הופכות למקום שורץ חיידקים וחרקים רבים.

בשלב השני כשהמים נותרים פרקי זמן ארוכים על הגג, הם מתחילים לחלחל פנימה דרך שכבות התקרה והם חודרים לדירות הממוקמות בקומות העליונות. המים המעופשים הללו, גורמים מהר מאד להיווצרות עובש ופטריות שהם סכנה בריאותית עבור מערכת הנשימה.

לכן המסקנה היא שיש לוודא שהמרזבים תקינים לאורך כל השנה אך במיוחד לפני הסתיו והחורף. לתוך פתחי המרזב חודרים לא אחת עלים, אבנים וענפים.

חלקם נופל עם הזמן כלפי מטה אך מקצתם נותרים בתוך המרזב והם חוסמים מעבר קולח של מים.

לכן קיימת חשיבות רבה לניקוי המרזבים והוצאת הגורמים השונים אשר אינם מאפשרים זרימת המים בעת הצורך.

בדיקת תקינות המרזבים

כל מרזב בנוי מכמה מקטעים בהתאם לאורכו של המבנה. אנשי השירות המקצועיים שלנו מפרקים את כל המקטעים כדי לחלץ מתוכם את הגורמים החוסמים. לאחר הניקוי היסודי, העובדים מחברים שוב את כל חלקי המרזב. 

השלב השני הוא בדיקת תקינות חיצונית של כל אחד מהמקטעים, אם הוא פגום ומה המצב הטכני של הצינור.

בהתאם לממצאי הבדיקה של המרזב מחליטים הטכנאים שלנו לטפל בחלקים שאינם תקינים. הם מחליפים את המקטעים השבורים ומרכיבים במקומם מקטע חדש מפח או מחומר אחר זהה בגודל אחיד.

על מנת לטפל ביסודיות, מבצעים פעולות יסודיות בצנרת שהחלידה, קיבלה קורוזיה או שאביזרי החיבור שלה אינם תקינים על מנת בתוצאות של סתימה במרזב

מחליפים את הצנרת הפגומה שמרכיבה את המרזב, מחזקים באמצעות אביזרי חיבור חדשים את החלקים החדשים שהם בקוטר זהה. הצנרת המותקנת היא מחומר PVC איכותי או מנחושת. 

בדיקת המרזבים לאחר תיקון מרזב

לאחר ביצוע כל העבודות הנדרשות, מזרימים מים מהגג דרך המרזב כלפי מטה ומוודאים שהמים זורמים במהירות ללא מעצורים בנקודות מסוימות.

אם ניכר שיש בעיה במיקום מסוים, הנושא נבדק שוב והטכנאים המיומנים שלנו פותרים את הבעיה שמונעת את מעבר המים.

איטום הגג 

איטום איכותי ומאסיבי של הגג הוא נושא מהותי וקשור מאד לנושא המרזבים. ברגע שהגג אטום כיאות המים שיצטברו על הגג עקב מרזב שאינו תקין, לא יחלחלו פנימה לדירות. 

לכן ברוב המקרים אנחנו משלבים את שתי הפעולות יחד. מנקים היטב את הגג, בודקים את המרזבים ומתקנים אותם על פי הצורך ולאחר מכן מבצעים איטום כיאות.

חשיבות תיקון מרזבים בזמן 

לאור העובדה שמרזבים שאינם תקינים גורמים להשלכות מסוכנות רבות, אנשי מקצוע שלנו מגיעים לקראת החורף לבדיקה מקיפה בכל בניין טרם עונת הגשמים.

נשמח להגיע גם אליכם כדי לבדוק את מצבם של המרזבים ולהציע דרכי טיפול יעילות, כדי שתוכלו לישון בראש שקט.

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

נזילה יכולה להתרחש בחלקים שונים של המבנה.  היא יכולה לחלחל מהקרקע אל קירות המרתף ואך הרצפה, או להגיע מהגג ולהיכנס דרך התקרה.  היא יכולה לחדור

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

Call Now Button