כל מה שרציתם לדעת בנושא חומרי בניין

כל מי שמחליט להיכנס אל עסקי הבנייה, אם לשם התחביב, אם כי ירשתם שטח אדמה עליו אתם מבקשים לבנות את ביתכם ואם כי אתם רוצים לשפץ את הבית הנוכחי שלכם, זה הזמן להכיר את המושגים הבסיסיים שמאפיינים את הענף. עוד חשוב לדעת כי חלק מהציוד שישמש אתכם לבנייה ו/או לשיפוץ, אתם יכולים לשכור ולא בהכרח לרכוש. השכרת ציוד בניין ניתן לבצע במקומות רבים ומגוונים אך בבואכם לשכור ציוד, חשוב לוודא כי אתם עושים זאת אצל המומחים בלבד.

חומרי בניין בסיסים

אלו הם חומרי הבניין הבסיסים

לאחר שחשבנו מה מבין כל חומרי הגלם יהיה נכון יהיה לאגד ברשימת החומרים הבסיסיים, הגענו למסקנה חד משמעית, כי זוהי רשימת החומרי הבניין הבסיסיים שמשמשים כל קבלן / שיפוצניק.

חול

באמצעות חול מכינים באתר הבניה יציקת בטון. את החול מערבבים עם מלט ובאמצעות התוצר ניתן ליצור נפח במקום המתבקש.

גבס

גבס נחשב גם כחלק מקטגוריות חומרי בניין והוא משמש לא רק את מי שבונה ו/או משפץ באופן מאסיבי את ביתו, אלא גם עבור מי שמבקש להפריד בין חללים בבית. גבס מאפיין את הבנייה הקלה ובאמצעותו ניתן ליצור מחיצות במבנה. את לוח הגבס רוכשים כלוחות גבס, אותן ניתן לחתוך בהתאם לצורך.

טיח

טיח הוא חומר בנייה מוכר, באמצעותו ניתן לכסות קירות מהצד הפנימי ומהצד החיצוני שלהם. את הטיח מכינים בשני אופנים, מלט ממליטה ופעם שנייה מגבס וחול דק. באמצעות הטיח ניתן לאטום ולבודד טרמית את המבנה ועל כן הוא חומר גלם בו משתמשים לקראת סוף הבניה/השיפוץ. סוגי הטיח נחלקים לשניים: טיח פנים וטיח חוץ.

טיט

הטיט הוא החומר שיוצר סינרגיה וחיבור בין הבלוקים המונחים האחד על השני וכחומר ריצוף. ישנם בשוק שני סוגים שונים של טיט, האחד מלט רביגה והשני מלט לבניה.

שני הסוגים גם יחד, מורכבים מחומרי מליטה דהיינו חול נקי ומים בכמויות המדויקות לצד חומרים משפרי תכונות.

לסיכום

היה ואתם מבקשים לשפץ או לבנות בעצמכם, נכון לגשת בראש ובראשונה אל חנות חומרי בניין ולרכוש את הציוד לו אתם זקוקים ובין היתר: גבס, טיח, טיט וחול. ללא חומר בניין כנדרש, לא ניתן להשלים את המלאכה וכאן המקום לציין כי חומרי בניין אותם אתם רוכשים חייבים להיות איכותיים ולשם כך יש לפנות לחנות חומרי בניין מוכרת בתחום.