איטום קירות

רוצים לדעת הכל על איטום קירות?
נשמח לעזור בכל שאלה
מעטפת של איטום קירות

ענף הבנייה בישראל הינו כוח עולה ועל פי הביקוש הרב רשת המבנים ממשיכה לצמוח בקצב אימתני. בים אם רכשתם דירה חדשה או ברשותכם נכס כבר זמן מה, חשוב לוודא כי מידי כמה שנים אתם מבצעים בדיקה מקיפה מפני בלאי שהצטבר או עבודה שלא הושלמה כראוי.

בכדי להציב את עצמכם בצד הבטוח של המשוואה, הזמינו בדיקה של איטום קירות חיצוניים אשר כוללת סקירה של כל המבנה וחלקיו באופן מוחלט. מקרים שבדרך כלל איננו מייחסים להם חשיבות כגון נזילות, עובש או רטיבות עלולים להפתיע אתכם בעתיד ולגרום לנזק בשלד המבנה ואף עלולים לסכן את חייכם.

התהליך לאיטום קירות מקצועי

בכדי לבצע עבודה מקצועית ישנם כמה שלבים שעלינו לפעול על פי הם. תחילה עלינו להבין כי אחוז ניכר מבעיות הנזילה והרטיבות נגרם בעת עונת החורף ולכן חשוב לבצע בדיקה שגרתית מידי שנה בכדי לזהות את מוקד הבעיה. לאחר מכן, חשוב לקבל סיוע מחברה אמינה ומקצועית בעלת וותק והמלצות בשוק בכדי שהבעיה לא תחזור על עצמה.עקב התפתחות מהירה של הענף, ניתן לראות גם שינוי בכל הקשור לכלים הטכנולוגיים לאיתור הבעיה וביכולתם לאטום בצורה אבסולוטית. איתור מדויק ואיטום מקצועי ימנעו נזילות בעתיד ואף יגרמו להוזלת העלויות לטווח הארוך.

מתי כדאי לבצע את הבדיקה?

כפי שצוין, תדירות הבדיקה צריכה להתבצע אחת לכמה שנים ובחודשי ספטמבר-אוקטובר לפני כניסת החורף. לאחר קיץ אשר מלווה בעומסי חום ומעלות גבוהות עלולים להיווצר סדקים שגורמים להתייבשות החומר וכאשר עונת החורף מגיעה אנו עלולים לראות התפשטות רטיבות בחלקים רבים של הבית ולכן עיתוי איטום הקירות הינו קריטי.

נזקים פוטנציאליים
  1. טחב ועובש – גורמים אלה אינם מפריעים אך ורק מבחינה אסתטית אלא משמעות הופעתן הינה סכנה אמתית לבריאותנו. במקרים קיצוניים הם עלולים לגרום לקשת רחבה של בעיות כגון קשיי נשימה, דלקת ריאות, רעד בגוף, ליקויים נפשיים, שכחה ואף מוות.
  2. נזילות ורטיבות – איטום קירות באופן לקוי יגרום למי הגשמים ולנוזלים שהצטברו לחדור אל שכבות הבטון ועלולים לגרום לקריסה של חלקי המבנה. מעבר לכך, בעת חדירת המים לקירות יש מפגש עם כבלים חשמליים למיניהם שעלולים ליצור סכנת התחשמלות ותקלה בתפעול מכשירי החשמל.
  3. עייפות החומר – בעת עונת הקיץ המעלות הגבוהות גורמות לסדקים ובלאי של חומר האיטום אשר תפקידו לבודד את הבית מהטמפרטורה החיצונית.
גג רעפים דולף
חשוב לזכור..

ישנם סוגים שונים של איטום קירות אשר מתמקדים בצד החיצוני או הפנימי של הקיר עצמו ובדרך כלל איטום קירות כפול ייעשה כאשר מדובר על חדר שבחלל הפנימי שלו ישנו מקור מים, כגון אמבטיה או שירותים.

וודאו שאתם מזמינים שירות מקצועי, אמין ובעל ניסיון עשיר בתחום כמו אצלנו בחברת א.א אדיב ודעו שאתם מקבלים את מיטב המומחים בכדי למנוע נזקים באופן מוחלט. זכרו שאיטום לקוי עלול להוליד בעיות עתידיות שיכולות לייקר את הטיפול בהמשך. אל תתפשרו על איכות – א.א אדיב.

איטום קירות
רבים נוטים לחשוב שאיטום מתבצע בדרך כלל בגג המבנה, אך למעשה יש לבצע הליכי איטום גם בקירות חיצוניים במבנים קיימים. איטום קירות נדרש כאשר מופיעות תופעות בעייתיות כגון רטיבות, לחות גבוהה, נזילות או הזעה של הקיר. תופעות אלו הן תוצאה של כשלים במערכת האיטום בקירות החיצוניים של הבית. הנזק לקיר החשוף לרמות רטיבות גבוהות הוא רב. בדרך כלל הרטיבות חודרת אל תוך הקיר דרך סדקים או ספיגת רטיבות ישירה, ובסופו של דבר – קיר שעומד מול עומס רטיבות גבוה מאבד את יכולת הבידוד שלו.
לחץ כאן
נקודות מהותיות בבית
אם אתם רוצים להגן על קירות הבית מפני רטיבות ונזילות, עליכם לאטום את קירות הבית בצורה מקצועית ולהגן עליהם מפני נזקי מים. תפקידם של הקירות לתמוך במבנה השלד של הבית, אך כאשר חודרת רטיבות לקירות – בני הבית נמצאים בסכנה. איטום קירות ראוי יכול למנוע חדירה של רטיבות, של לחות ושל עובש, וישמור על הקיר מפני שחיקה ואיבוד יכולת התמיכה. בנוסף איטום שמבוצע כראוי מונע חדירה של מזהמים מן החוץ, כך שתרומתו מכרעת וקריטית.
לחץ כאן
מה ההבדל בין איטום קירות חיצוני ופנימי
איטום קיר חיצוני (או גם: איטום חיובי) הוא הפתרון המומלץ לאיטום של מבנה באופן כללי (בניגוד לאיטום של רכיבים ספציפיים במבנה). רטיבות ולחות מגיעות מבחוץ פנימה, ולכן פתרון אמיתי ומושלם יהיה לאטום את גורמי הרטיבות מבחוץ – כגון גשם ולחות – לפני שהם חודרים את הקירות. האיטום היעיל ביותר הוא איטום חיובי, מאחר והקיר החיצוני חשוף יותר לפגעי מזג האוויר ולרטיבות. אם הדבר לא אפשרי – יש לאטום את הקיר מהצד השלילי (הקיר הפנימי). במצב זה מומלץ להשתמש בחומרי איטום החודרים לעומק הבטון ומתגבשים בתוכו עד ליצירת מעטה פנימי אטום. חומר איטום ייחודי בשם זייפקס (Xypex), מאפשר לאטום קירות פנימיים ביעילות דומה לזו המתבצעת בקירות חיצוניים. קבלן איטום מורשה ומוסמך יידע להכיר את ההבדלים בין סוגי האיטום השונים, ויתאים את הפתרון לבעיה הניצבת מולו.
לחץ כאן
סוגים של חיפויי קיר חיצוניים ופתרונות איטום
קירות מחופים בשיש, באבן או בחיפוי חיצוני אחר, סובלים מרטיבות שחודרת דרך החיפוי עצמו או בין נקודות החיבור שבחיפוי. התוצאה היא שבין אבני החיפוי לקיר נלכדת שכבת רטיבות, שבסופו של דבר יוצרת סימני רטיבות בפנים הבית. מסיבה זו יש לסיים את איטום הקירות טרם הנחת החיפוי על הקיר החיצוני. במבנים חדשים אפשר לבצע עבודת איטום ושיפוץ של קירות בטרם הנחת החיפויים. במבנים קיימים אפשר לבצע את עבודות האיטום באמצעות סנפלינג או פיגומים, עם עדיפות לפיגומים קבועים שיאפשרו לבצע שיפוץ יסודי של כל חלקו החיצוני של הקיר.
לחץ כאן
סוגיית זפת גגות ומחיר העבודה
דעו לכם כי בכל הנוגע לעניין העבודה, בכדי שהיא תתבצע ובצורה הטובה ביותר יהיה צורך לוודא מבחינתכם כי אתם מזמינים שירותי בעל מקצוע אשר ייעזר במעין זפת גגות אשר נחשבת לאיכותית במיוחד. בעזרת הזפת הנכונה תוכלו ליהנות מתוצאות בשטח אשר יספקו אתכם ובמאת האחוזים. אז שימו לב כי אינכם פועלים בצורה מהירה מידי. בסופו של יום זיפות הגג שלכם יהיה קריטי למדי וזאת בעבור אלו מכם אשר יהיו מעוניינים להבטיח כי יתאפשר לכם ליהנות מבית שקט ולא לסבול מנזקי נזילה עתידיים. אז קחו את העניין בשיא הרצינות והקדיש למלאכת החשיבה את כל שצריך וזאת בכדי להבטיח כי תשיגו את המענה המושלם לצרכים שלכם וללא כל קשיים בדרך. כך בוודאי תרצו לפעול ותוכלו להיות בטוחים בכך, במאת האחוזים. בעל המקצוע הנכון אשר יעמוד לשירותכם נמצא במרחק נגיע ורק תצטרכו לבחור בו, אז למה אתם מחכים?
לחץ כאן
פרטי קשר
פנו רק לקבלן איטום מורשה של מכון התקנים הישראלי הזמינו בדיקה וזיפות גגות בגבעתיים עוד היום: 03-7324542, 03-7322677 ניתן להזמין גם שירותי חירום SOS בימי גשם
לחץ כאן
שלבים בזיפות גג
כדאי לדעת שלא כל זפת ראויה לשמש לזיפות הגג, אלא יש להשתמש בזפת גגות המגיעה עם תו תקן מיוחד לתחום האיטום. מכיוון שבכל מדינה יש תנאי אקלים שונים, משמע שגם הזפת חייבת לעמוד בתקנים בהתאם לכך. מה כוללים השלבים בזיפות גגות: מנקים את שטח הגג מכל אבק ולכלוך. מיישרים בליטות, סותמים חורים וסדקים, קוצצים חוטים בולטים ומסירים כל דבר שעלול להפריע לעבודה. במקרה הצורך מלטשים את שטח הגג או מורחים עליו שכבת מלט, זאת כדי להגיע למשטח ישר לחלוטין. מורחים זפת חמה על כל שטח הגג וממתינים לייבוש. על שכבת הזפת הראשונה ניתן להניח אריג פיברגלס או אינטרגלס, ואז למרוח שכבה שנייה של זפת לגג. ניתן גם ליישם רק שכבת זפת אחת, ללא שכבות נוספות. לאחר שהזפת התייבשה היא הופכת להיות מוצקה ואטומה לנוזלים ולנזקי מזג האוויר. עם סיום עבודות הזפת לגג והבדיקות הסופיות, מומלץ לבצע סיוד גגות ולהלבינו – זאת על מנת להגן על חומרי האיטום ולקבלת פלוס ידידותי לסביבה. שיטה יעילה נוספת לאיטום גגות ומתקדמת יותר משימוש בזפת, היא באמצעות יריעות ביטומניות, המשמשות בעיקר לאיטום משטחים גדולים בגג. חומרים אקריליים יכולים אף הם לשמש לאיטום, אלא שהם מתאימים יותר לאיטום חלקים נקודתיים מאשר לאיטום שטחים גדולים.
לחץ כאן
הקודם
הבא
יצירת קשר

03-7324542

כתובת: כצנלסון 21, גבעתיים
 
דואר אלקטרוני: adiv4u@gmail.com
 
אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

איך בוחרים חברה לאיטום גגות?

איך בוחרים חברה לאיטום גגות?

אחת הפעולות החשובות ביותר אותן כדאי לעשות כאשר אנו עוברים לבית חדש היא בדיקה של איטום הגג. גג אשר האיטום שלו אינו נעשה באופן איכותי

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס: