בנייתם של רבי קומות מאפשרת הקמתן של דירות רבות לרווחת הציבור אך יש בהם גם חסרונות אשר קשורות לזיהום האוויר.

גזים רעילים בבניינים רבי קומות

בבניינים הגבוהים הציבור חשוף להשפעותיהם של פליטת הגזים אשר נפלטים מהרכבים הנעים בכביש ומהארובות של מפעלים קרובים. ההשפעה הגבוהה ביותר ניכרת במצב בריאותם של דיירי הקומות התחתונות, כיוון שהרעלנים שוקעים והם חשופים למחלות קשות כמו סרטן ריאות, מחלות לב ומחלות של דרכי הנשימה.

גם הימצאותו של עובש במיקומים שונים על קירות בדירות יוצר פליטה של רעלנים מסוכנים. הם מתפתחים לפטריות אשר מגבירות את החשש לזיהומים ולמחלות.

עקב כך המגמה היא להגן על הציבור ולטפל במפגעים הללו בדרך הטובה ביותר והיא לאטום בדרך האופטימלית את גג הבניין וגם את הקירות החיצוניים.

איטום של גג הבניין באמצעות יריעות ביטומניות

בטרם ביצוע האיטום יש לבצע הכנה של הגג. מבצעים ניקיון מאסיבי בכל שטחו, שוטפים אותו היטב ורק לאחר שהוא יבש אפשר להתחיל בפרויקט האיטום.

הדרך המומלצת היום לאיטום הדוק ואפקטיבי של הגג היא באמצעות יריעות ביטומניות. היריעות הללו מורכבות מחומרי איטום מעולים בעלי מסוגלות גבוהה של איטום ויכולת ייבוש והתקשות מהירה. אפשר להניח את היריעות הללו רק בגגות אשר הם פנויים ואין עליהם חסמים כמו קולטי שמש.

היריעות מונחות זו לצד זו וצוות המומחים שלנו מרתכים את השוליים של יריעה אחת לשנייה ויוצרים שלמות של היריעות יחד. בדרך זו מרתכים את כל שטחו של הגג ויוצרים איטום באיכות יוצאת דופן אשר מחזיקה זמן רב ואינה מאפשרת למי הגשמים לחדור דרכם ולהגיע לדירות.

איטום של גג הבניין באמצעות זפת

הזפת יוצרת גם היא אפקט של הגנה מושלמת על הגג. לאחר פעולות ההכנה של ניקיון הגג, שופכים את הנוזל הצמיג ודואגים שכל שטחו של הגג יהיה מכוסה בשכבה עבה של זפת כולל הפינות וכל השטחים מתחת לקולטי השמש, המדחסים וכל ציוד נוסף אשר קיים על הגג.

גם הזפת יוצרת הגנה מושלמת על הגג אשר אטום באופן אפקטיבי וחוסם חדירה של מים פנימה.

בשתי אופציות האיטום הללו מורחים מעליהם גם שכבת סיד כדי שיחזיקו מעמד לאורך זמן ללא פגיעה של קרני השמש ביריעות הביטומניות ובאיכות הזפת.

איטום הקירות החיצוניים

לאור הימצאותם של הרעלנים קיימת חשיבות רבה גם לאיטומם של הקירות החיצוניים של הבניין. עם השנים נוצרים ברוב המבנים סדקים בגדלים שונים אשר גורמים לכך שטיפות מים חודרות לחלק הפנימי של הקיר ושם מצטברים עובש ולעיתים גם פטריות.

הטיפול המאסיבי בקירות כולל שפשוף משמעותי של כל הקירות, מריחת פריימר ואיטום מהותי של כל אחד מהסדקים כדי שלא ייפתח שוב. גם בקומות הנמוכות במקלטים ובפירי המעלית מבצעים איטום הפוך ומחדירים חומר איטום איכותי לתוך החלל הפנימי כך שכל המרחב הפנימי יהיה אטום.

בזכות המיומנות הרבה של עובדי החברה ולאור הידע והניסיון הרב אשר צברו עם השנים, אנו מבצעים פרויקטים בקנה מידה רחב הן באיטום גגות והן באיטום קירות חיצוניים, נשמח לבצע זאת גם עבור המבנה שלכם.