שיקום מבנים

שיקום מבנים: אל תחכו לרגע האחרון
נשמח לעזור בכל שאלה
לשקם מבנים בצורה הנכונה

שיקום מבנים הוא תהליך המיועד לשקם פגמים אסתטיים ובטיחותיים, הקיימים בכל סוגי המבנים בדרגות חומרה כאלו או אחרות. המטרה היא לתקן את הפגמים ולטפל בכשלים של המבנה בצורה קפדנית ומעמיקה, כך שהמבנה יחזיק מעמד לטווח הארוך. זוהי אינה עבודת שיפוץ סטנדרטית. מדובר כאן בתהליך מורכב ורב חשיבות, לכן יש לפנות לבעלי מקצוע מומחים בתחום שיקום המבנים.אחד התחומים הנפוצים ביותר בשיקום של מבנים הוא שיקום בטון. בשנים האחרונות הרשויות המקומיות מגבירות את האכיפה על מבנים עם נזקי בטון, המהווים מפגע סביבתי ובטיחותי עבור הציבור ודיירי הבניין. סדקים בעמודי הבניין, התקלפות, התנפחות והתפוררות טיח, אלו הם חלק מהסימנים באמצעותם ניתן להבחין בבטון הניזוק.תהליך שיקום הבטון הוא מורכב וכולל הכנה של השטח, קילוף הטיח המתפורר, חציבה בבטון והסרת החלודה שהובילה לנזקי הבטון, איטום הרמטי ולבסוף עבודת גימור הכוללת טיוח, חיפוי וצבע. דיירים ובעלי דירות שמבחינים בסימני האזהרה – בצורת פגמים המופיעים במבנה – חייבים לפעול על מנת לתקן ליקויים אלו בהקדם. הזנחה אינה הפתרון, והיא למעשה תוביל לנזקים גדולים יותר. ככל שנפעל לטפל בנזקים בשלב מוקדם יותר, כך הטיפול יהיה מהיר וזול יותר.

אזורים שונים - בנייה שונה

באזורים רבים בארץ קיימים בניינים ישנים עם ליקויי בנייה שונים. גם אם דיירי הבניין טרם קיבלו דוח ליקויים מטעם העירייה, מדובר בעניין של זמן, ולכן יש להקדים תרופה למכה ולטפל בליקויים בהקדם. אלו המעוניינים לרכוש דירה באזורים ותיקים, עם מבנים ישנים "המועדים לפורענות", צריכים לבצע בדק בית על-ידי מהנדס מוסמך, שיספק תמונה מלאה של מצב הבית והליקויים הקיימים.אומנם מאוד קורץ לרכוש דירה באזורים יוקרתיים בארץ, כדוגמת חיפה, תל-אביב וערי החוף, אך לעתים מדובר באזורים ישנים עם מבנים מוזנחים ומסוכנים. ההשקעה בקנייתם, היקרה גם כך, עלולה להפוך ליקרה ממה שחשבתם – כאשר כוללים במחיר גם את תיקון ליקויי הבנייה.

פועלים על פי חוק בלבד

לצערנו בישראל פועלים לא מעט קבלני שיפוצים שאינם פועלים על פי התקן, ומחפשים לחסוך בחומרים ובזמן עבודה. התוצאה מתבטאת בהקמת מבנים רעועים, שאינם מחזיקים מעמד לטווח ארוך. ייתכן שבמבט ראשון הבניין ייראה מושלם, אך סופם של כל הליקויים להתגלות בדרך כזו או אחרת. לפיכך כדי לא לחזור על הטעות בשנית, יש לפנות אל חברות שיפוצים המתמחות בשיקום מבנים. רצוי לבחון בקפידה את החברה אליה אנו פונים, לבדוק את המוניטין שלה, לשמוע ביקורות מלקוחות ולקבוע פגישת ייעוץ ראשונית, בה תוכלו להתרשם מתהליך העבודה ומהחומר האנושי שלה.

איטום גגות רעפים
יצירת קשר

077-729-8420

בין השעות 10:00 – 19:00

כתובת: העלייה השנייה 43 אזור
 
פקס: 03-5584176
 
אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

איך בוחרים חברה לאיטום גגות?

איך בוחרים חברה לאיטום גגות?

אחת הפעולות החשובות ביותר אותן כדאי לעשות כאשר אנו עוברים לבית חדש היא בדיקה של איטום הגג. גג אשר האיטום שלו אינו נעשה באופן איכותי

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס: