עובש בבית סכנת חיים

איך להתמודד עם עובש בבית?
לכל הפתרונות האפשריים - דברו איתנו!
עובש בבית זה סכנת חיים

עובש שמצטבר בבית מהווה סכנה אמתית, מחלות בדרכי הנשימה וזיהומים למיניהם עלולים להתפשט ולפגוע בבריאותכם. וודאו כי ביתכם נטול עובש ובדקו בעיקר במקומות אשר מים עלולים להצטבר בהם ובמידה ומצאתם אזור נגוע התקשרו לגורם מקצועי.

וודאו שאין בביתכם בעיית עובש
בשנת 2010 השחקנית בריטני מרפי ובן זוגה הורעלו למוות, עקב בעיית עובש חמורה שהתפשטה בדירתם וגרמה להם לדלקת ריאות קטלנית. מכיוון שעובש וטחב מפזרים נבגים לחלל האוויר, הם נקלטים בדרכי הנשימה שלנו ועלולים לגרום לקשת רחבה של בעיות ומחלות: שכחה. קשיי נשימה. עייפות כרונית. רעד בגוף. דלקת ריאות. ליקויים נפשיים וקוגניטיביים. סרטן. טרשת נפוצה ואפילו מוות.
השפעות העובש בבית על מהלך החיים

כמה פעמים יצא לכם לשכור או אפילו לקנות דירה, ולגלות רק ברגע האחרון שיש פגמים וליקויים חמורים במבנה? מחצית מהאנשים שעוברים לבית חדש, לא יתלוננו על ליקויים שגילו לאחר הכניסה לבית (דה-מרקר, 21.2.2014). לעתים קרובות מדי, מרבית הליקויים נסובים סביב בעיות איטום מבנים חדשים – ולעתים קרובות מדי בייחוד באיטום גגות – מה שגורר אחריו רטיבות, נזילות, עובש בקירות ובתקרה ועוד. העובש המסוכן ביותר הוא זה המגיע בצבעי שחור וירוק-כחלחל, והוא בדרך כלל נסתר מעינינו (מאחורי המקרר ומכונת הכביסה, בארונות ועוד).

טיפול בנזילות ורטיבות
כיצד לטפל בעובש ובטחב

שלב ראשון – לאתר את מקור הנזילה ולטפל בה בצורה שלא תחזור על עצמה מחדש בכל עונת גשמים. לאחר מכן יש לטפל גם ברטיבות שנוצרה בקירות הבית או בתקרה, מכיוון שמקומות לחים ורטובים הם כר פורה להתפתחות של עובש.

שלב שני – לרסס אקונומיקה ו/או חומר ניקוי או חומץ על גבי המקומות הנגועים בעובש ובטחב. להשתדל לעשות זאת עם כפפות הגנה מפלסטיק, כדי למנוע מגע בכפות הידיים.

שלב שלישי – לצבוע מחדש את הקיר והתקרה, עם גמר הטיפול והסרת העובש. רצוי להשתמש בצבע אקרילי, הכולל שכבת מגן פלסטית.

רצוי מאוד לבצע בדיקות ביקורת מבנה לפני כניסה לדירה חדשה, וכן בדיקות איטום גגות ורטיבות בתדירות קבועה מדי שנה. יש ליקויים מינוריים שניתן להסתדר ולחיות אתם, אך יש ליקויים בעייתיים שחורגים מתקנות הבנייה בצורה משמעותית. הדבר חמור במיוחד אם מדובר בדירה המיועדת לרכישה, משום שכאן מדובר בנכס לכל החיים, ולא בדירה שכורה שאותה מחליפים כל כמה שנים.

יצירת קשר

03-7324542

כתובת: כצנלסון 21, גבעתיים
 
דואר אלקטרוני: [email protected]
 
אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

נזילה יכולה להתרחש בחלקים שונים של המבנה.  היא יכולה לחלחל מהקרקע אל קירות המרתף ואך הרצפה, או להגיע מהגג ולהיכנס דרך התקרה.  היא יכולה לחדור

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

Call Now Button