סוגי רעפים – מה היתרונות והחסרונות של כל סוג?

אם אתם לקראת בניית בית חלומות שיש בו גג רעפים מעוצב, או שאתם כבר גרים בבית רעפים ואתם שוקלים להחליף את הרעפים ומתלבטים לאיזה סוג של רעפים – אתם מוזמנים לקרוא על סוגי הרעפים השונים הקיימים בשוק, ומה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

סוגי רעפים

באופן עקרוני יש לדעת שהזווית של הרעפים צריכה להיות 30-35 מעלות לפחות, ועדיף 50 מעלות, על מנת ליצור את הבידוד המיטבי ולמנוע כניסה של גשמים לתוך הבית. כשאומרים "35 מעלות" הכוונה שיש עליה של 35 ס"מ בכל מטר בגג. דוגמא, אם אורך הגג הוא 10 מטר, וגובהו הוא 3 וחצי מטר.

רעפי בטון

רעפי בטון כמשם כן הם, רעפים המיוצרים מבטון שנוצק בתבניות לצורת רעפים. יש אפשרות להזמין רעפי בטון בגוונים שונים. בעבר אלו היו הרעפים המועדפים, כיון שביום יום רעפי הבטון עושים את העבודה ואטומים לגשם ולמים. אלא שכיום הדה הרווחת היא שרעפי בטון הם פחות עמידים, וכבר כמעט ולא מייצרים אותם, כך שאם צריכים תיקונים בעתיד, יש לחפש גגן עם מלאי של רעפי בטון מתאימים.

רעפי חרס

הרעפים השכיחים ביותר בישראל הינם רעפי החרס העשויים מחרסית, ולאחר תהליך של שריפה בתנו מקבלים את הצורה שלה, ובעת הייבוש עוברים תהליך של צביעה, על פי רוב לגווני האדום. הרעפים מחרס עמידים מאד (אלא אם כן מישהו עולה לגג ודורך עליהם בלי זהירות) לגשם ומים ופגעי האוויר. קל מאד להחליף ולתקן אותם במידת הצורך, כיון שיש מלאי גדול של רעפים כאלו בשוק. המחיר שלהם איננו יקר יחסית. הצבע שלהם לא דוהה גם לאחר עשרות שנים בשמש הישראלית. והם חומר מבודד מעולה כדי לחמם את הבית בזמני החורף. 

רעפי צפחה

צפחה הינו שם הסלע שממנו מייצרים את הרעפים הללו. כלומר מדובר על רעפים העשויים מסלע. המראה שלהם מאד עיצובי, וכמובן המחיר גם גבוה יחסית בהתאמה. סלעי צפחה נוצרו ממינראליים שנותנים לסלע מראה של שכבות וגוונים מיוחדים, כאמור המראה נהדר, והמחיר עולה בהתאם.

רעפי יריעות שינגלס

רעפי שינגלס עשוים מתערובת ביטמונית, והוא פיתרון למצבים שבהם שיפוע הגג הוא נמוך במיוחד. ההתקנה פשוטה, המחיר שלהם זול, אך הבעיה הגדולה היא שהאיכות שלהם איננה משתווה לרעפי החרס. תוך כמה שנים צפויים הרעפים להשתחרר ממקומם ותידרשו להביא גגן לחדש לכם את הרעפים. שימו לב לנתון המעניין, שרעפי שינגלס ניתנים ללא אחריות כלל…

רעפי פלדה

רעפים עשויים מפלדה נשמעים כחומר עמיד במיוחד, ואכן כך הם. רעפים אלו נוצרים מפלדה חזקה, שנצבעת בגוונים שונים כרצונכם, ובחומר שמפחית רעשים (הכוונה לרעש הגשם על הרעפים). הפלדה עמידה ונשמרת לאורך זמן, אלא שיש לקחת בחשבון שזמן ההתקנה של רעפים אלו ארוך מהרגיל. 

לסיום אנחנו ממליצים ליצור קשר עכשיו עם החברה לאיטום גגות שמתמחה כבר עשרות שנים בתחום. נוכל לעזור לכם בשמחה לקבל את ההחלטה הנבונה ביחס לבחירת הרעפים, ולסייע לכם להתקינם על גג ביתכם.

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

זיפות גגות במרכז

זיפות גגות במרכז

אם אתם גרים במרכז הארץ, ואתם סובלים מנזילות קטנות או גדולות שלא מנעימים את זמנכם בחורף, אתם מוזמנים לפנות אלינו, מומחים לאיטום גגות כבר עשרות

איך בוחרים חברה לאיטום גגות?

איך בוחרים חברה לאיטום גגות?

אחת הפעולות החשובות ביותר אותן כדאי לעשות כאשר אנו עוברים לבית חדש היא בדיקה של איטום הגג. גג אשר האיטום שלו אינו נעשה באופן איכותי

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

זיפות גגות במרכז

זיפות גגות במרכז

אם אתם גרים במרכז הארץ, ואתם סובלים מנזילות קטנות או גדולות שלא מנעימים את זמנכם בחורף, אתם מוזמנים לפנות אלינו, מומחים לאיטום גגות כבר עשרות

קרא עוד »
Call Now Button