כל מה שחשוב לדעת – מתזמון מומלץ לאיטום ועד שיטות נפוצות לאיטום גגות

כל מה שחשוב לדעת – מתזמון מומלץ לאיטום ועד שיטות נפוצות לאיטום גגות

גם אתם תוהים מתי צריך לסייד את הגג, האם ניתנת תעודת אחריות על עבודת האיטום, מתי כדאי לחדש את האיטום ובעיקר – אילו שיטות נפוצות לאיטום גגות מוצעות לכם? לפניכם 5 תשובות ל-5 שאלות נפוצות:

1 ."באילו שיטות נהוג לאטום גגות בישראל?"

ישנן 3 שיטות עיקריות:

  • איטום ביריעות ביטומניות
  • איטום בחומרים אקרילים
  • איטום בזפת

שיטת היריעות מבטיחה את האיטום היסודי והעמיד ביותר. אחריה נמליץ על איטום בחומרים האקרילים ורק לבסוף על איטום בזפת. אם ישנה שיטה שמומלצת יותר מהשאר, מדוע ממשיכים לאטום גם בשיטות אחרות? משום שישנם אנשים המעוניינים להשקיע תקציבים נמוכים יותר בעבודת האיטום. אנחנו פותחים בפניכם את כל האפשרויות. הבחירה איך לאטום? שלכם.

כל מה שחשוב לדעת על איטום גגות

2."ניתנת תעודת אחריות על האיטום שבוצע?"

אנחנו מעניקים לקהל הלקוחות שלנו תעודת אחריות על האיטום שביצענו. לכל פרויקט איטום שאנו מבצעים אנו משדכים תעודת אחריות שונה: על איטום ביריעות ביטומניות ניתן לקבל אחריות של עד עשר (!) שנים. איטום שבוצע בזפת מזכה אתכם בתעודת אחריות לחמש שנים. 

3."רק איטום בזפת מחייב בסיוד הגג?"

נכון. כל עוד אתם בוחרים לאטום עם שיטות נפוצות לאיטום גגות, אינכם נדרשים להלבין את הגג. עם שיטת היריעות הביטומניות אינכם נדרשים להלבין את הגג, וכך גם עם איטום אקרילי מאחר וחומר האיטום עצמו לבן. אנחנו חוזרים ומדגישים כי סיוד גג אינו המלצה חמה, אלא חובה. מבלי שמקפידים על סיוד הגג, ישנו חשש ממשי כי הזפת לא תעמוד בעומסי החום (בכל זאת, מדובר על מזג האוויר הישראלי). זפת שנשחקת בקיץ לא תאטום את הגג בחורף.

4."למה האיטום צריך להתבצע בקיץ והסיוד אחרי החורף?"

התשובה מתחלקת ל-2:

  • לא משנה באיזו שיטה מבין שיטות נפוצות לאיטום גגות תבחרו, יש לבצע את האיטום לפני החורף (באביב, בקיץ או בתחילת הסתיו). מבלי שאוטמים את הגג לפני עונת הגשמים, ישנו סיכוי גבוה מאד שמים יחלחלו מהגג ישירות אל תוך המבנה. 
  • הסיוד מנגד מומלץ מיד אחרי החורף כעבודת הכנה לקיץ. מטרת הסיוד היא לצבוע את הזפת השחורה ללבן, למנוע את התחממותה וכך לשמר את עמידות האיטום.

5."כל כמה זמן צריך לחדש את האיטום?"

שאלה מצוינת. גם כאן, התשובה מתחלקת ל-2:

  • נתחיל בדבר החשוב ביותר: אנחנו ממליצים לכולם, ללא יוצא מן הכלל, להשקיע בבדיקה תקופתית. מטרתה היא לאתר ליקויים אפשריים באיטום ולתקן אותם לפני החורף הגשום. במידה וימצאו כשלים – נמליץ על חידוש האיטום. במידה והבדיקה לא תמצא ליקויים, נאחל לכם חורף חם ויבש ולא נחדש את האיטום.
  • במקרים פחות אידיאליים, לא יהיה ספק האם אתם צריכים לחדש את האיטום או לא. כבר עם הגשמים הראשונים, תזהו טפטופים קטנים או נזילות משמעותיות בתוך חדר השינה, המטבח או הסלון. איטום ישן, בלאי טבעי, רעפים שבורים או עבודה באיכות נמוכה – כל אלו מצדיקים עבודת חידוש לאיטום.

 

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

איך בוחרים חברה לאיטום גגות?

איך בוחרים חברה לאיטום גגות?

אחת הפעולות החשובות ביותר אותן כדאי לעשות כאשר אנו עוברים לבית חדש היא בדיקה של איטום הגג. גג אשר האיטום שלו אינו נעשה באופן איכותי

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס: