איטום גג עשה זאת בעצמך – המדריך המלא

אם הגג שלכם נוטף מים בחורף ואתם החלטתם לאטום את הגג בכוחות עצמכם, אתם מוזמנים להנות מהמדריך המלא לאיטום הגג באופן עצמאי, 4 כללי אצבע חשובים:

  1. תזמון – באופן כללי, לא מומלץ לחכות לתחילת החורף כדי לאטום את הגג. נכון שהבעיות באיטום מתגלות רק לאחר הגשם, אבל כשיש לכם ניסיון מהגשם של שנה שעברה, אין שום הגיון לחכות לגשם של השנה הנוכחית שיתפוס אתכם לא מוכנים. הקדימו את זמן האיטום לתקופה היבשה של השנה. אגב, במידה ותרצו  לפנות לחברה מקצועית לאיטום גגות הזמינות תהיה טובה יותר בתקופה זו של השנה.
  2. ניקוי יסודי – השלב הראשון באיטום הגג, הוא להסיר מהגג את כל הלכלוכים והחומרים שיפריעו לעבודת האיטום. כמובן שיש לזרוק את כל הלכלוכים, ולהסיר שאיות של מוצרים שבורים. שימו לב שאם אתם אוטמים את הגג ביריעות ביטומניות, עליכם ליישר את הגג, להסיר כל גבשושית של זפת שהתנפחה, ולהוריד מהגג את דודי המים ושאר עצמים שנמצאים על הגג.
  3. מריחת שכבת יסוד – רגע לפני שאתם מתחילים עם האיטום עצמו, יש לשפוך על הגג חומר הנקרא פריימרים, שתפקידו לחבר באופן מוצלח בין הגג שלכם לבין האיטום החדש שעומד להגיע עליו. לאחר מריחת חומר הפריימר, יש להמתין כמה שעות עד להתייבשותו המלאה. 
  4. איטום הגג – אם אתם בחרתם לאטום את הגג בזפת, כפי שהיה נהוג בארץ עשרות שנים, אתם מוזמנים, ויש בו תועלת, בכך שהחומר הנוזלי נכנס לכל הסדקים ואוטם אותם, וגם עלותו זולה יחסית. החיסרון בשימוש בזפת, הוא שבסופו של דבר הוא לא עמיד כל כך, ושינויי החום והקור גורמים לו להתרחב ולהתכווץ, וליצור סדקים קטנים שהם הגורם לנזילות וחדירת מים לבית כנודע.

באופן עקרוני, החומר המומלץ לאיטום הגג, הוא ביריעות ביטומניות. עבור כך צריך ליישר את הקרקע של הגג, לפרוס את היריעות, שהם גמישות ועמידות מאד. לאחר שפורסים אותם לכל אורך הגג. השלב הבא הוא חימום היריעות על ידי להביור, החום הגבוה גורם ליריעות להיות במצב צבירה של נוזל, בדומה לזפת, ולאחר מכן להתייבש ולהתקשות בטמפרטורת החדר והסביבה.

איטום גג עשה זאת בעצמך - המדריך המלא

טיפים נוספים:

חשוב לציון לאחר כתיבת המדריך, שאם אתם חשים שאין לכם את הידע והמיומנות הנדרשת כדי לבצע מלאכה מורכבת זו, לא כדאי לכם להסתכן הן באירוע בטיחותי מצער חלילה, וכמובן גם חבל על כל העבודה אם בסופו של דבר היא לא תהיה מושלמת, ויווצרו סדקים ונזילות קטנות והגג לא יהיה אטום. ולכן בכל מקרה אנחנו ממליצים להתייעץ אם אי מקצוע. בכל מה שקשור לאיטום גגות – אתה מוזמן לפנות אלינו, לחברה עם עשרות שנות נסיון, ועבודה מקצועית ואנושית בלי פשרות.

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

נזילה יכולה להתרחש בחלקים שונים של המבנה.  היא יכולה לחלחל מהקרקע אל קירות המרתף ואך הרצפה, או להגיע מהגג ולהיכנס דרך התקרה.  היא יכולה לחדור

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

Call Now Button