רטיבות מהגג בשרון

אם יש לכם רטיבות מהגג בשרון (או רטיבות בתקרה שזה אותו הדבר אם אין לכם שכנים מלמעלה), הדבר הראשון שכדאי לעשות זה לבדוק ממה הרטיבות נובעת.

בין אם אתם גרים בבית קרקע בשרון, או בבניין משותף, כשלים שונים בגג יכולים לגרום לרטיבות בתקרה ובקירות הבית.

אז איך מגלים ממה נובעת הרטיבות ומה אפשר לעשות? המשיכו לקרוא וגלו.

רטיבות מהגג בשרון

איך מגלים גורמי רטיבות מהגג בשרון?

השרון הוא אזור גשום יחסית בהשוואה למקומות אחרים בארץ. לכן במרבית המקרים רטיבות מהגג בבית מצביעה על כשל באיטום. אבל האמת היא שהמצב הזה יכול להתרחש גם בקיץ או בעונה יבשה אחרת ואז זה מעיד גם על נזילת מים בגג – מהדוד, או ממקור אחר – נוסף על כשל באיטום.

אז קודם כל צריך לקוות שעליתם על הבעיה בזמן – לפני שהיא מחמירה.

שנית, חשוב לטפל בבעיה כמה שיותר מהר, כדי למנוע נזקים חמורים, שיעלה לכם הרבה מאוד כסף לתקן אותם.

למה קשה לגלות את הגורם לרטיבות מהגג בבית?

יכולים להיות גורמים רבים לרטיבות מהגג, פשוט כי ברוב הבתים והבניינים קיימת מערכת איטום שלמה על הגג. זה אומר שקיים שילוב של חומרים ואמצעים שונים לאיטום הגג. מספר שכבות של איטום. בכל אחת מהן בפני עצמה יכול להתקיים כשל. 

בנוסף, קיימים אזורים שונים בגג והמים יכולים לזרום ולחלחל מאזור אחד בגג לאזור אחר, כך שאתם עלולים לחשוב שקיים כשל באיטום מעל המטבח, אבל הכשל מתחיל בכלל מעל חדר השינה, משם המים מחלחלים וחודרים לתוך הבית דווקא מעל המטבח.

אז מה עושים?

בכל מקרה של רטיבות בבית – בתקרה, או בקירות, חשוב להזמין מומחה איטום, שיברר מאיפה מתחילה חדירת המים, מאיפה מגיעים המים ומה צריך לעשות כדי להגן על המבנה מפני חדירת המים והנזקים שהיא גורמת.

לאחר מכן תוכלו לקבל המלצות לגבי סוג חומרי איטום שכדאי ליישם כדי לטפל בבעיה ואופן הטיפול המתאים ביותר, לצד הצעות מחיר מתאימות.

ממה יכולה להיגרם רטיבות מהגג?

מים יכולים לחלחל לתוך הבית מהגג בגלל סיבות שונות:

  • מרזב סתום שלא מאפשר ניקוז תקין – המים מצטברים על הגג ולבסוף מתחילים לחלחל לתוך הבית. 
  • ליקויים באיטום עבודת איטום שלא בוצעה בצורה מספיק יסודית, או מקצועית, סדקים בגג שלא טופלו כראוי בתהליך האיטום, פגיעה באיטום בגלל בעלי מקצוע שעלו לגג ועבדו בצורה רשלנית יכולים לפגוע ביעילות האיטום, לאפשר חדירת מים לבית ועוד.
  • בחירת חומר איטום לא מתאים לגג יש חומרי איטום שלא מתאימים לגל סוג של גג ולכן בחירה לא נכונה של חומרי איטום או מוצרי איטום, יכולה לגרום לאיטום פגום ולקוי.


לסיכום, חברת אדיב איטום מספקת שירותי מומחים לאיטום גגות וטיפול בכשלי איטום, פתרונות מקצועיים ויעילים למצבים של רטיבות מהגג בשרון ובכלל. לקבלת ייעוץ והצעה משתלמת – צרו קשר!

אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

המחיר של התעלמות מסימני נזילות

נזילה יכולה להתרחש בחלקים שונים של המבנה.  היא יכולה לחלחל מהקרקע אל קירות המרתף ואך הרצפה, או להגיע מהגג ולהיכנס דרך התקרה.  היא יכולה לחדור

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

Call Now Button