הכל על איטום גג רעפים

נשמח לעזור בכל שאלה
איטום גג רעפים לפרטי פרטים

התקופה הנוחה ביותר לבצע עבודות על גג הרעפים היא בקיץ, כדי להתכונן לימים הגשומים. הרעפים חלקים בחורף ומחליקים לא רק עקב הגשם אלא גם עקב ירקת הנצמדת לרעפים שהיא מסוכנת מאד.

בקיץ, הרעפים יבשים כך שלא מחליקים כשדורכים עליהם, דבר התורם רבות ליציבותו של איש המקצוע. רק אנשי מקצוע מנוסים שלמדו תחום זה של עבודה בגובה והם בעלי רישיון לעבודה על גגות רעפים יודעים ויכולים לבצע תיקון גג רעפים על גג משופע ולבצע בו את התיקונים הנדרשים. רבים מהם רותמים את עצמם כדי למנוע נפילה העלולה להסתיים באסון. בעלי הנכס שרוצים גם הם לבצע את העבודה, עדיף שיימנעו מכך לאור חוסר ניסיונם המקצועי והסיכון הגבוה הכרוך בך.

תיקוני גג נפוצים על גגות רעפים

קיימות כמה בעיות המצריכות תיקון גג רעפים שחשוב לטפל בהן, לכלוך המצטבר בתוך מסילות הרעפים ונותר תקוע ללא יכולת זליגה כלפי מטה, פסולת המצטברת בפחים המקיפים את כל שטח הרעפים ומרזבים החסומים בפסולת, עלים ואבנים.

כתוצאה מכך, המים אינם יכולים לעבור דרכם והם נותרים הגג ואינם עוברים לתעלות הניקוז כמתוכנן. כמויות גדולות של מים על הגג יוצרות עומס רב, דבר שהוא מאד מסוכן. בחורף, רעפים נשברים עקב הברד או מסיבות אחרות, חלקם עפים והם מהווים סכנה גדולה. חשוב למלא ברעפים חדשים את המיקומים שבהם חסרים רעפים ולהחליף רעפים שבורים. לעיתים גם ארגז הרוח, דוד השמש או עץ כבד קורסים או נשברים על הרעפים. 

לכן, מי הגשמים חודרים הביתה דרך החור שנוצר, המים גורמים לרטיבות ולהרס עצום בתוך הבית. זו הסיבה שלאורך כל החורף חייבים להיות ערניים ולראות מדי פעם את מצב הגג ולבצע תיקון גג רעפים על פי הצורך.

תקלות ברעפים

רעפים או פחים שלא הותקנו בצורה הנכונה על הגג יוצרים איטום לקוי. בנוסף לכך, בעלי מקצוע המוסיפים על הגג אלמנטים כמו דוד שמש גורמים לא אחת עקב חוסר תשומת לב, לסדק או שבר בכמה מן הרעפים. השברים לא נראים בעין אלא אם קולטים את קרני השמש החודרות מבעד למשטחים או לחילופין את טפטופי גשם בתחילת עונת הגשמים.

תקלות בגגות רעפים הקיימים שנים רבות עם השנים, הפונקציונליות של הרעפים הישנים הולכת ופוחתת, ביותר ויותר מקומות נראים סדקים הגורמים לנזילות ולכן עדיף להחליף את כל המבנה ההנדסי העוטף את הרעפים.

איטום לגגות רעפים

קיימים כמה סוגי איטומים המתאימים לסוגים שונים של רעפים. החל מדברים אקריליים המתאימים הן להדבקת רעפים והן לתיקון סדקים. חומרי איטום פולימריים שאותם מורחים או מצפים את גגות הרעפים יריעות ביטומניות המיועדות לפריסה מתחת לרעפים בעת ההתקנה או בעת ביצוע תיקונים. רק אנשי מקצוע שהמומחיות שלהם היא ביצוע תיקון גג רעפים, מוסמכים לבצע את העבודות הללו הדורשות ידע, אחריות והמון זהירות.

עובש ברעפים ברעפי בבית?

תקופת הקיץ והאביב הם התקופות הטובות ביותר לטיפול בעובש. מדוע? מכיוון שעובש יכול להצביע על בעיה נוספת שבגללה בדרך כלל נגרם אותו עובש והיא נזילה. עובש יכול להיווצר גם ללא שום קשר לנזילות מהגג או מהתקרה וזאת רק על ידי לחות שנשמרת בחדר. למשל, חדרי אמבטיה הם חדרים מועדים לפורענות וכל חדר אחד שלא זוכה למספיק אוורור.

איטום גג רעפים
זיהוי עובש בבית

איך לזהות כשיש עובש בבית

מהו בעצם אותו עובש ולמה חשוב לטפל בו בהקדם? עובש הוא למעשה סוג של נבג או פטריה שנגרמת במקומות לחים וסגורים והיא באה לידי ביטוי בצמיחה מהירה לכדי כיסוי שטח נרחב במקום בו נוצר העובש. בדרך כלל הדבר קורה בגג או בתקרה.

חברת איטום גגות

צבע העובש הוא ירוק כהה עד שחור אם התפתח יתר על המידה וחובה לטפל בו שכן הוא מסוכן לבריאות ממש, יכול ליצור בעיות קשות וחמורות החל מאסטמה דרך בעיות עור ואפילו מוות. לכן חשוב לטפל בו הקדם כרגע שמוצאים אותו. מי יכול לטפל עבורכם בעובש? בדרך כלל חברות מקצועיות העוסקות באיטום הגג, עבודות אינסטלציה מורכבות או זיפות גגות יכולות גם לטפל עבורכם בעובש, לנקות את הקיר והתקרה עליהם הוא הצטבר, לאטום את החור כתוצאה מנזילה שהביאה לעובש ולתת לפינה בה נמצא העובש מראה חדש ונקי.

מה עושים כשיש עובש בבית

כאמור עובש הוא לא רק לא יפה לעין ונותן תחושה לא נעימה, אלא גם מסוכן לבריאות שכן נשימה של אותם נבגים המפוזרים בחלל האוויר בצורה מוגברת באוויר לח (כמו בחדר האמבטיה למשל) יכולים להגיע למערכת הנשימה ולהשפיע על הבריאות שלנו לרעה בכמה דרכים וליצור סיבוכים שאנו לא רוצים שיקרו לנו. חשוב להזמין חברה המתמחה בהסרת עובש כמו גם יכולה לתת לכם שירות של סיוד גגות לאחר איטום הגג או בקיצור: לטפל בבעיה מ-א' עד ת' החל מהסרת העובש דרך ניקוי המקום, אטימה וסיוד הגג.

למה אסור לכם להזניח עובש בבית

טפלו בעובש כרגע שתראו אותו ואל תתנו לו להתפתח ולגדול. מוטב מוקדם ממאוחר מדי. נצלו זמן פנוי ודאגו להזמין חברה מקצועית שתוכל לטפל לכם בבית ובעיקר בבתים בקומות אחרונות או בבתים פרטיים הדורשים את איטום הגג וזיפות, הזמינו חברה שתוכל ליצוק לכם זפת גגות בצורה מקצועית דבר שיאטום את הגג.

יצירת קשר

03-7324542

כתובת: כצנלסון 21, גבעתיים
 
דואר אלקטרוני: adiv4u@gmail.com