כל מה שצריך לדעת על איטום גגות בחורף

כל מה שצריך לדעת על – איטום גגות בחורף

התקופה האופטימלית לטיפול ואיטום הגג היא העונה היבשה, מסוף האביב ועד סיום הקיץ. אמנם בתקופת הקיץ אנחנו נוטים לשכוח מרטיבות בגג או הצפת מים טיפול במקרי איטום בקיץ ובעוד מועדי מנע מכם להגיע למצב שהגשמים עם בוא הסתיו יחדרו פנימה לביתכם. מספיק פרק זמן קצר של גשם חזק ועלול להיגרם לרכושכם נזק אדיר. אם בכל זאת שכחתם לטפל באיטום הגג לפני החורף, בכל זאת ניתן ניתן למזער נזקים ולבצע מספר פעולות בזמן שהגשם מטפטף.

טיפול במפגעים בגג

חפצים שנמצאים על גג המבנה בזמן גשם עלולים לגרום נזק למערכת האיטום. רוב גגות המבנים מאכלסים דודים, אנטנות, כבלים חשמליים וכבלי תשתיות. ישנם גגות שהפכו למחסנים לציוד נטוש. כאשר האנטנות הכבדות או דודי השמש ישנים ובלויים עלולה נפילה שלהם על מערכת האיטום לגרום לחורים ונזקים שיובילו לרטיבות לתוך הבית. חשוב לטפל בנקודות החיבור בין הגג ופריטים אלו ולבדוק את תקינותם בהזדמנות הראשונה. גם בזמן חורף, אם מצאתם פריט או מכשיר שנמצא על הגג ועלול ליצור סתימה או לפגוע בשכבת האיטום פעלו במהרה לתקנו לפני שהוא יוצר לכם בעיה גדולה יותר.

טיפול במרזבים

רטיבות בקירות הבית או בתקרה לעתים נובעת ממרזב מסוגר. כשאין למים לאן לברוח הם מתחלים לעלות על גדותיהם וליצור שלוליות ונקודות תורפה על מערכת האיטום בגג. אפילו אם טיפלנו בנקודות הניקוז והמרזבים בגג טיפול שגרתי עוד במהלך הקיץ –עדיין הגשם והלכלוך שבא איתו יכולים לסתום את פתחי הניקוז. כאשר המרזבים סתומים או אין פתחי ניקוז פנויים נוצרות שלוליות ורטיבות מוגברת יוצרת שחיקה במערכת האיטום. כשמזהים רטיבות יש באותו הרגע לעלות ולבדוק בגג אם המרזבים נסתמו כאשר המים עומדים.

האם צריך להמתין עד סוף החורף?

התשובה היא לא. אם לאחר היורה הראשון כבר הבחנו ברטיבות בבית ככל שנמתין לטפל בבעיה הסיכוי לנזק ממשי יגדל. בהזדמנות הראשונה וימי הפוגה ראשונים בין הגשמים כדאי להזמין קבלן איטום. עבודת איטום בממוצע מתמשכת 4שעות. הפוגה בת יומיים או שלושה בגשמים תאפשר לגג להתייבש מעבודת האיטום ותמנע מהגשם הבא לחדור לביתכם. עבודות האיטום בחורף מתבססת על חומרי איטום מבוססי מים כגון חומרים אקריליים, חומרים אלו סופחים רטיבות ואינם מאבדים מתכונות האיטום שלהם. בחורף (כמו בקיץ) השימוש המושכל והנכון ביותר למערכת איטום איכותית הוא להשתמש ביריעות ביטומוניות שאינן מצריכות תחזוקה מיוחדת ובהחלט מתאימות לחורף.אם סוג הרטיבות שפקדה אתכם קלה או גורמת לנזק אסתטי בלבד, עדיף להמתין ולא למהר להזמין קבלן. אם הטיפול אינו הכרחי ודחוף רצוי להמתין עד סוף החורף. הטיפול בגג בקיץ תמיד יהיה יעיל ומוצלח יותר, איטום גגות ותיקון גגות הרבה יותר יעיל וקל לביצוע בתקופת הקיץ ומבחינת המחיר הוא זול בהרבה בזמן חרום.

 

יצירת קשר

03-7324542

כתובת: כצנלסון 21, גבעתיים
 
דואר אלקטרוני: adiv4u@gmail.com
 
אדיב איטום

אדיב איטום

א.א. אדיב בע"מ היא חברה משפחתית, בעלת תעודת קבלן איטום מורשה. החברה נוסדה בראשית שנות ה-60 ומציעה מגוון פתרונות אמינים ומקיפים לאיטום ולבידוד של מבנים.

שתף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

תיקון גגות

תיקון גגות – איך מתחילים?

אז כמה צרות כבר יכול לעשות לכם הגג שלכם? למרות שהוא חיצוני לבית, הוא משפיע על השלווה והנוחות שלכם בתוך הבית. בכל שנה אנו נקראים

השאירו לנו הודעה

מאמרים נוספים שלא כדאי לפספס:

תיקון גגות

תיקון גגות – איך מתחילים?

אז כמה צרות כבר יכול לעשות לכם הגג שלכם? למרות שהוא חיצוני לבית, הוא משפיע על השלווה והנוחות שלכם בתוך הבית. בכל שנה אנו נקראים

קרא עוד »