מאז ומעולם שאפנו לבלות ולחיות בסביבה יבשה ונעימה, ולהגן על הבתים שלנו מחום, לחות ורטיבות.

לפיכך המבנים שנועדו למנוחה ולעבודה "זכו" לקבל איטום איכותי יותר, לשם הגנה ממפגעי מזג האוויר.

הגגות שאנו מייצרים בתהליך הבנייה הם גורמי האיטום המרכזיים: גגות משופעים, בעיקר גגות רעפים,
וכן גם גגות שטוחים. איטום גג שטוח חייב להיות רציף באמצעות חומרים עמידים בפני מים, דוגמת יריעות ביטומניות.

מערכות האיטום של גגות שטוחים השתכללו עם השנים, וכיום יש שיטות רבות לאיטום גגות.
הנפוצה בהן הינה איטום ביריעות ביטומניות, כאשר גם לשיטה זו ישנן מספר חלופות.

הזמינו איטום עוד היום 03-7324542

 

איטום גגותאיטום גגות ביריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות

שיטת איטום ביטומנית מסורתית (קונבנציונלית) - איטום ביטומני רב-שכבתי המשלב שכבות של ביטומן חם, וביניהן יריעות מסוגים שונים: פיברגלס, אינטרגלס וכדומה. אפשרות נוספת לאיטום הינה באמצעות יריעות ביטומניות עם ציפוי אגריגט. היריעות מגיעות בעובי שונה ובעלות הרכב חומרים שונה, והן מתאימות למגוון רחב של גגות.

יריעות ביטומניות הן מוצר חרושתי המשווק בגלילים, ומיושם על השטחים המיועדים לאיטום תוך כדי גלגול ופריסה. כדי להקנות לביטומן חוזק כנגד קריעה, מכילות היריעות שריון סיבים. יריעות ביטומניות משופרות עשויות מביטומן עם תוספים פולימריים-אלסטומריים, כאשר עוביין של היריעות המשופרות הוא עד 5 מ"מ. השריון ביריעות המשופרות עשוי מסיבי זכוכית או פוליאסטר.

יריעות ביטומניות: האיטום של המאה ה-21

איטום גג ביריעות ביטומניותיריעות ביטומניות היא שיטת איטום מתקדמת, שלא מצריכה סיוד והלבנה של הגג לאחר היישום. מדובר בשיטה חדשה ויעילה יותר לעומת זיפות, בה פורסים ומלחימים יריעות ביטומן אל הגג ואחת אל השנייה.

יעילות האיטום הביטומני גבוהה יותר מזו של זפת, ולפיכך הוא מחזיק מעמד למשך שנים רבות. זו הסיבה שאיטום ביריעות ביטומניות מגיע בדרך כלל עם 10 שנות אחריות. כמו כן לא צריך להסתבך עם ריחות זפת לא נעימים ואף רעילים.

פנו רק לקבלן איטום מורשה של מכון התקנים הישראלי
הזמינו בדיקה ואיטום ביריעות ביטומניות: 03-7324542, 03-7322677
ניתן להזמין גם שירותי חירום SOS בימי גשם

 

כדי שאיטום ביריעות ביטומניות יהיה יעיל, חובה לבצע הכנה מקדימה טרם הנחת היריעות והלחמתן. יריעות הביטומן נצמדות היטב לבטון, ולכן אם על הגג יש שכבת איטום קודמת, יש להסירה בצורה קפדנית על מנת ששכבות הביטומן יידבקו היטב לבטון.

כדי לשפר את יכולת האיטום ואת העמידות, היריעות הביטומניות מגיעות עם ציפויים, סיבים משוריינים ותוספים שונים. כל אלו מחזקים את היריעה, מקנים לה עמידות בתנאי מזג אוויר שונים ומשפרים פלאים את יכולות האיטום שלה.

 

סוגים עיקריים של יריעות ביטומניות:

  • יריעות המיועדות להלחמה, המגיעות עם פולימרים ואלסטומרים (בעיקר APP ו-SBS).
  • יריעות ביטומניות להדבקה בשיטת עשה זאת בעצמך.
  • סרטי בוטיל וביטומן לשטחים קטנים, לפינות ועוד.

מומחי איטום גגות משתמשים גם בביטומן נוזלי ומחומם, ולא רק ביריעות מוכנות. היתרון בביטומן הגולמי הוא גמישות גדולה יותר וכיסוי שטחים נרחבים במהירות, בדומה לזפת חמה נוזלית, וכל זאת בלי לוותר על היעילות הקיימת בביטומן. כפי שכבר צוין לפני כן – בניגוד לתהליך של זיפות הגג, לאחר יישום והלחמה של יריעות אין צורך לבצע סיוד והלבנה של הגג.

אומנם איטום עם יריעות ביטומניות הוא יקר יותר לעומת זיפות הגג (עד כדי פי 4 במחיר), אבל אם אתם רוצים ראש שקט וגג יבש ל-10 השנים הבאות – יריעות הן הפתרון המושלם עבורכם. חיסרון נוסף של השיטה שהיא פחות יעילה כאשר מדובר בגגות עם דודי שמש, זאת מכיוון שהיריעות לא תמיד מסוגלות לספק 100% איטום במקרים בהם חפצים בולטים מפני השטח של הגג.

לחברת אדיב מגוון פתרונות לאיטום הגג. רוצים לדעת עוד? חייגו 03-7322677