מומחים במתן כל הפתרונות לבעיות איטום

איטום גגות הוא שם קוד לכל הפעילויות הנעשות על מנת לשמור על איטום הגג או המבנה, להגנה מגשמים לאורך השנים. על מנת לדאוג לכך יש לזפת את הגג אחת למספר שנים, ובכל שנה לתחזק את העבודה על ידי הלבנת הגג (סיוד גגות).

לחברת אדיב ניסיון בפתרונות יצירתיים ושיטות חדישות לאיטום גג ומניעת רטיבות, השומרות על הבית שלך אטום ויבש. ניתן לאטום גג במגוון שיטות: איטום ביריעות ביטומניות, זיפות הגג, איטום בזפת, איטום בחומרים סיליקוניים, איטום בחומרים אקריליים ועוד. כמו כן אנו מציעים גם פתרונות לבידוד הגג והמבנה, ליצירת אקלים נוח יותר בקיץ ובחורף. שיטה נפוצה לבידוד הגג נגד השמש בארצנו הינה הלבנת הגג.

הזמינו יועץ איטום 03-7324542

איטום גג

ביצוע איטום בגג

כאשר בוחנים מפגעי חדירת מים כהכנה לתהליך האיטום, יש להבדיל בין חלקי הבניין התת-קרקעיים (מרתפים) לבין קירות החוץ (כולל חלונות), ובין שני אלה לבין הגג. כמות המים המגיעה לגג גדולה בדרך כלל בהרבה מזו המגיעה לקורות ולמרתפים. בנוסף לכך, גם חשיפתו של הגג לקרינה ולשינוי טמפרטורה – רבה במיוחד. מסיבה זו מוקדש מקום רב לזיפות הגג.

במצב הקיים בארץ, הכישלונות באיטום גגות שטוחים הפכו לתופעה שכיחה של ממש. המדובר הוא בדרך כלל בגגות שנאטמו במריחות חמות או קרות של זפת או ב"מסטיק אספלט". קבוצות רבות של "זפתים" עוסקות בתיקון ובחידוש של האיטום בגגות אלה, אחת לשנתיים שלוש, ובדרך כלל ללא כל פיקוח.

ניסיונות לפתרון בכיוון חדש נעשים בשנים האחרונות, עם הכנסתם לשוק של חומרי איטום חדשים, ובעיקר יריעות איטום (יריעות ביטומניות) מסוגים רבים ושונים. בכל זאת חשוב לזכור כי טיב האיטום יישאר תמיד תלוי, במידה זו או אחרת, ברמת בעלי המקצוע המיישמים אותו. ראוי ללמוד כמה עקרונות יסוד, שיישומם חיוני להצלחת איטום גגות שטוחים, ואי יישומם הנכון גורם כיום לחלק גדול מן הכישלונות:

  • תכנון הקונסטרוקציה: יכולים לסייע לאיטום הגג. תכנון נכון של היסודות ימנע שקיעת יסודות וסדקים שיבואו בעקבותיה.
  • ניקוז הגג: מקל על האיטום. סילוק מהיר של המים משטח הגג, מונע נזילות דרך הפגמים הקטנים באיטום. שיפועי ניקוז ומוצאי ניקוז בכמות ובקוטר מספיקים, הם תנאי הכרחי לניקוז מהיר.

Save